YULAF VE YULAFIN FAYDALARI

Tahıl bitkisi olan yulaf, bol miktarda nişasta içerir. B grubu vitaminler ile başta kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve demir mineralleri olmak üzere mineraller bakımından da zengindir.
Yulafın ve Yulaf Ezmesinin Faydaları: Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Vücuda rahatlık verir. Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir. Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir. Dişleri korur. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İktidarsızlığa iyi gelir. Troid bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak, Guatrı önlemeye yardımcı olur.LOTZ0AXneden-yulaf-tuketmeliyiz-9197 Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür. Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür. Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşı faydalıdır. Adet dönemindeki ağrı ve şikayetleri azaltır. Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Uyuşturucu ve sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olur.
Yulaf Nasıl Kullanılır? Yulaftan yulaf ezmesi, unu ve ekmeği yapılabilir. Yulaf lapa haline getirilip çıbanların üzerine konursa faydası görülür. Yulaf çayı vücuda kuvvet verir, idrarı arttırır ve kabızlığı giderir. Yulaf unu özellikle çocuk mamalarında kullanılır. Yulaf ya da yulaf unu kaynatılıp elde edilen su süzülüp banyo suyuna katılırsa cildi korur, rahatlatır ve yumuşatır. Ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları giderir. Bebeklerdeki pişiklerde de etkilidir.

Kahvaltı o tüm gün boyunca ruh ve enerji düzeyini etkileyebilecek olarak günün en önemli yemeğidir. Ve en iyi yolu, güne başlamak için yulaf ezmesi olduğunu. Yulaf ezmesi, uzun kolesterol mücadele için en uygun besinler arasında yer aldı. yulaf ezmesi tek bir kase, kompleks karbonhidratlar, B vitaminleri, lif gibi tüm temel besinleri sağlar ve bu fosfor gibi mineraller, demir, selenyum ve kalsiyum.

Yulaf (Avena sativa) başlangıçta Avrupa’nın güneyinde bazı 5000 yıl önce ortaya çıktı. Hipokrat bu yulaf lapası veya yulaf lapası (a ince lapası) yapılan yazdı ferahlatıcı ve hidrasyon yardımcı olur. savaşlar sırasında, İskoç askerleri bir güç kaynağı olarak yulaflı bir çanta taşımak için kullanın. Aynı zamanda, inşa edebileceğini ve kemik ve tendonlarda yeniden inanıyordu.
Hepimiz Yulaf yüksek lif içeriği ancak çok az insan Yulaf diğer yararları hakkında bilmek farkındayız. Bunlar:
· Düşürür kolesterol: Beta-glukanlar, fiber bugünün yulaf çözünebilir a) CVD var (hastalık kardiyovasküler edilmiş kanıtlanmış etkili riskini azaltmada düşürücü kan kolesterol böylece. Incelenmesi doğruladı ki% yulaf unu sahip bir kase 10 CVD riski ile günlük azaltır .
· Azaltır, yüksek kan şekeri: içerik Being düşük glisemik indeksi (GI) gıda lifi ve yüksek aslında, o sivri şeker olabilir normale kan. Tip 2 diyabet hastalarında yulaf ezmesi bir sabah kahvaltıdan çok yararlanabilir.
· Artırır Bağışıklık sistemi: Selenyum ve bugünün Yulaf E vitamini önemli enfeksiyon bağışıklık sistemi tepki için bakteri insan geliştirir. Bu yulaf ezmesi masaya grip sezonunda olduğu mükemmel yemek yapar. Çinko, yulaf armağan üstünde, metabolizmasında, yaralar ve yeni hücrelerin büyüme şifa olur. yulaf-faydaları
· Azaltır ağırlık: içinde yulaf formları lif çözünen miktarı yüksek bir jel sindirilir. Bu ve ince bağırsak mide içeriğinin viskozitesini nedenleri artış bulunmuştur. Jel gecikmeler mide tam artık hangi kilo kaybı ile yardımcı olur hissediyorum yapma boşalma. Ayrıca, düşük yağ içeriği olan, yulaf kilo için de eklemek gerekmez. Yeni bir araştırma, yulaf ezmesi yiyen çocukların% 50 daha az kilolu, ne zaman yemek değildi bu çocuklara göre daha olma olasılığı bulundu.
· Protein kaynağı Good: Yulaf yulaf 100 gram – yaklaşık 17 gram protein, diğer tahıllar dışında) sahip dengeli protein konsantrasyonu yüksek olan bir (ve yulaf gr 100 protein içeren iki katı kadar ya da mısır gevreği buğday 100 gram). Ayrıca, protein kalitesi protein kalitesi buğday ve diğer tahıllarda. Protein bulunan üstün olduğunu, onarım, inşa ve bakımı, tüm vücut doku ve vücut enerji sağlamak kullanılır.
· Artırır sindirim: lif içeriği yüksek Yulaf sorunlar yapar bireylerin acılardan gastrit, çünkü gıda ideal bir tıp kolit ve diğer sindirim. Yulaf sağlıklı bağırsak hareketleri ve kür kabızlık teşvik eder.
· Azaltır ve kanser riskini: Fitokimyasallar yulaf mevcut kansere yakalanma riskini azaltmak kişinin düşünülmektedir. Lignan, fitokimyasal türü özellikle yulaf bol miktarda meme kanseri ve kolon kanseri azalmış riski ile bağlantılı olmuştur. hantal dışkı içinde Whole yulaf sonucu hangi çevirmek sulandırıp karsinojenler içinde.
· Güçlü kemikler: Yulaf, zengin kalsiyum fosfor ve magnezyum. yulaf düzenli tüketimi Kemiklerin güçlü olmasını sağlar ve osteoporoz riskini azaltır._6296_860dc
· Mükemmel Gebelik oranı: Bu niasin, tiamin, asit iyi bir kaynak folik riboflavin, ve. Hamile kadınlar bir gün folik asit 400mcg gerekir.yulaf ezmesi bir kase spina bifida ile bir bebek sahip olma olasılığını azaltabilir.
· Cilt için iyi: Yulaf ezmesi banyo koşulları cilt sağlar iyileşmesi, kuru ve ince dilimler halinde cilt, egzama ve diğer. Deri döküntüleri ve böcek ısırıkları da püre yulaf ile iyileşene. Yulaf ezmesi scrubs cildinizin pul pul ve çok yağlı ciltler için yararlıdır.
· Azaltır stres: of yulaf kullanılması, yani depresyon durumlarında çok uygun uykusuzluk ve fiziksel veya sinirsel yorgunluk. yulaf karışımı, süt ve bal sabah stresi azaltır ve konsantrasyon artırır.
· Enerji güçlendirici: yüksek olan karbonhidrat, onlar performansını artıran mükemmel geliyor o zaman. Diğer besin fosfor, vitamin gibi yulaf mevcut B, magnezyum ve enerji üretiminde demir yardımcı olur.
Lipidler yulaf mevcut uzun ömür ve genel sağlığı ile bağlantılı olduğunu esansiyel yağ asitleri, iyi bir denge içerir. Ve optimum sağlık yardımları için yulaf ezmesi her sabah yaklaşık 1 bardak pişmiş yemek hedeflemelisiniz.
Yulaf ezmesi her sabah bir kase olduğundan emin olun. Vücudunuz bunun için size teşekkür edecektir!

Kaynak:herşeyeğitimiçin

 

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir