Yılbaşı İçin Güzellik Tavsiyeleri

Yeni yıla nasıl girerseniz bütün yıl öyle geçermiş. Siz de yıl boyunca harika görünmek istemez misiniz? O zaman kendinize yılbaşı gecesi için kusursuz bir makyaj yapın.

Parıldayın

Yeni yılda her şeyin ışık ve pırıltıyla süslenmesinin sebebi, ruhumuzun parıldayan şeylere tepki vermesi ve bizi iyi hissettirmesidir. O zaman siz de bu yılbaşı parıldayın!

Elmacık kemikleri üzerinde, kaş kemiğinin altında ve gözlerin iç köşesinde ışıltılı pudra kullanın. Flormar’ın Terracotta pudrasını kullanabilirsiniz. Farklı renkleri mevcut!
Kaşlar

Kaşlarınız; yüzünüzün anlamını, ifadesini vurgulayan önemli bir odak noktasıdır. Kaşlarınızın kalınlığı, uzunluğu, şekli çok önemlidir. Eğer kaşlarınızı yanlış alırsanız, yüzünüzün de anlamı değişir.

Kaşları doğru almak için yi aydınlatılmış bir ortama ve büyüteçli aynaya ihtiyacınız var. Elbette iyi marka bir cımbız olmazsa olmaz! Peki bu cımbıza bir de ışık eklense, sizin işiniz kolaylaşmaz mıydı?
Tırnak makyajı

Tırnağa oje sürüp kurumasını beklerken sürekli bozanlardan mısınız? Yoksa oje sürme konusunda yeteneğiniz çok iyi değil mi? Yılbaşı günü başınıza bir de oje sürme derdi çıkmasın ister misiniz?

Tırnağınızın da ışıldayan bir makyajı olmalı, üstelik saniyeler içinde hazır ve göz alıcı biçimde mükemmel! Nasıl olacak diyorsanız, Incoco kuru ojelerini henüz görmediniz demektir. Üstelik renk renk….

Eyeliner

Göz makyajınızı ne renk yapacaksınız? Gözünüzün ve elbisenizin rengine uygun tonlar kullanacaksınız ama onu tamamlayacak bir eyeliner olsa, daha güzel olmaz mıydı?

Bu yıl çok moda olan renkli eye-liner sayesinde göz çevrenizi siyahla belirlemek zorunda kalmayacaksınız. Renk alternatifleriniz var ve her zaman kullanabileceğiniz pratik bir makyaj malzemesi olacaktır.

Ruj

Pek çok kişi için yılbaşı kırmızı dudaklar demektir. Siz de makyaj ve kıyafetinize uygunsa elbette kırmızı seçebilirsiniz. Ateşli bir kırmızı ruj, sizi oldukça seksi gösterecektir. Ancak kırmızıya mahkum değilsiniz.

Bu yıl leylak tonları, kahverengiler ve parlatıcılar oldukça popüler… Size uyan bir rengi mutlaka bulursunuz. Dudak bakımınızı bir hafta önceden yapın ve çatlak görünmesine izin vermeyin.
Allık

Makyajın en önemli kısımlarından biri de allıktır. Doğru vurguyu ve gölgeyi yapabilmek için, en iyi allığı seçin. Kendi içinde ışıltısı olan ama yüzünüzü en iyi yansıtacak allığı seçmek önemlidir.

Birkaç rengin karşımı olan allıklar, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Eğer pırıltılı pudra ve kendinden ışıltılı bir fondöten kullandıysanız, allığınızda mat tercih edin. Ancak mat bir baz yaptıysanız, ışıltılı bir allık, harika bir göz oyunu vurgusu yaratacaktır.
Göz Farı

Gri ve altın veya mor ile gümüş, dilediğiniz kombinasyonu kullanabilirsiniz. Parti zamanı, herkes ışıldarken, sizin de gözleriniz dikkat çekmeli….

Çok fazla renk kullanmaktan kaçının. Gözkapaklarınızı gökkuşağı gibi boyamak yerine bir ana ton ve gölge kullanın. Yüzünüzde o gece her anlamda ışıltı olacak zaten.

Kaynak:yuksektopuklar

 

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir