Siyah gece elbisesine yakışacak makyaj nasıl yapılır?

Vücut kusurlarını kapatmasının yanı sıra son derece asil bir renk olarak kabul edilmesi siyah gece elbiselerinin her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini de sağlıyor. Özellikle de uzun siyah gece elbiseleri fazla kiloları olan kişileri daha ince göstermesi sayesinde daha fazla tercih edilirken siyah gece elbiselerinin çok daha kolay kombin şansı vermesi ve makyajının çok daha rahat seçilebilmesi bayanların bu tip gece elbiselerini daha çok tercih etmelerini sağlıyor.

Siyah Abiye Makyajı

Siyah abiyenin üzerine makyaj yapmak isteyen bayanların sonsuz seçeneği vardır. Çünkü siyah her renk ile çok uyumlu bir şekilde kombin edilebilmektedir. Ancak siyah abiye makyajı için en çok tercih edilen renk siyah ve kırmızıdır. Özellikle de kırmızı son derece iddialı bir makyajın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kırmızı ruj ve kırmızı göz farı ile desteklenen ve allıklar ile makyajın tamamlandığı çok hafif bir makyaj bile yine de kendine güvenen bayanların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Siyah Makyaj Nasıl Yapılır?

Siyah makyaj son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aşırıya kaçılması halinde makyajın ortaya koyacağı görüntü son derece çirkin olurken çok hafif yapılması halinde de ortaya çıkacak olan görüntü tatmin edici olmayacaktır. Çok iyi bir şekilde makyaj yapmayı bilmeyen ve daha önce bu tip makyaj yapmayan kişilerin evde siyah makyaj yapmaya çalışmaları tavsiye edilmemektedir.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir