Selülitten sonsuza kadar kurtulmanın 5 adımı…

Sokakta herhangi bir kadına selülitin ne olduğunu sorun ve verilen cevapların çeşitliliğini görün. Deri altında depolanan toksit yağ parçalarından cildin altına çekilen lif bantlarına kadar akıl karıştıracak bir sürü cevap…

Doğrusu pek çok insan selülitin gerçekten ne olduğunu bilmiyor ya da vücudun alt bölgelerinde oluşan bu tuhaf görünüme neyin sebep olduğunu…

Aslında ‘selülit’ diye bir şey yok! Peki, var olmayan bir şeyden nasıl kurtulacağız?

İşte cevap; Kelime olarak selülit, birkaç on yıl önce bir Avrupa güzellik-spa salonunda akıllıca uydurulmuştur.

Sonrasında tüm güzellik salonları bu trende uymaya başladı ve adı konulan sorun için farklı tedavi yöntemleri ve ürünler satmaya başladı. Ve eğer siz de bu problemden muzdarip pek çok kadından biri iseniz, bunların hiçbirinin işe yaramadığını biliyor olmalısınız.

Bu rahatsız edici görüntüyle ilgili bizim farklı önerilerimiz olacak:

1. Tuhaf jeller, losyonlar ya da kremleri sorunlu bölgelere sürerek selülitlerden kurtulamazsınız.  Öyle bir an önce vazgeçmelisiniz çünkü bazıları sorunun daha kötüleşmesine bile sebep olabilir.  Selülit bir cilt problemi değil, altta yatan yapısal bir sorundur ve sadece körelmiş kas liflerine sebep olan etmenleri ortadan kaldırarak giderilebilir.

2. Pahalı Spa uygulamaları selülitlerinizi değil, banka hesabınızı azaltır. Bu tür yöntemlerden uzaklaşmanızda fayda var. Bu uygulamalarda yaralanan kadınlar olduğunu biliyor muydunuz? Acı verici, tehlikeli ve rahatsız edici uygulamaların malesef selülitlerden kurtulmaya hiçbir faydası bulunmuyor. Ama günümüzdeki reklam ve pazarlama sektörü sayesinde kadınlar vaat edilenlere inanmayı tercih ediyor.

3. Selülit genetik değildir ve eğer vücudunuzda bu problemi yaşıyorsanız bile sonsuza dek onlarla kalacağınız anlamına gelmiyor.  Genelde kulaktan kulağa yayılan bilgilerdendir ve kesinlikle yanlıştır. Kadınlar buna inanır çünkü selülitlerinden kurtulmanın yolunu bir türlü bulamamışlardır, üstelik bazı doktorlar da bu konuda kararsız kalıyorlar.

4. Yaşınızın önemi yok, selülitten kurtulabilirsiniz. Selulit yapısal (kaslarla ilgili) bir sorun olduğuna göre, sorunlu bölgeleri hedefleyen doğru ve basit hareketler ile ortadan kaldırılabilir.

5. Selülitlerden sonsuza dek kurtulmanın tek çaresi özellikle bölgesel hedefleme yapılan egzersizdir. Bu essiz hareketler, kas katmanlarının toparlanma ve şekillenmesine sebep olur ve size pürüzsüz ve çekici bir görünüm vaat eder.  Kadın vücudunun alt kısmında 90’dan fazla kas vardır ve bunlar doğru çalıştırıldığı zaman gözle görülür gelişmeler 3–4 hafta içinde ortaya çıkacaktır.

 

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir