Reflü ağrısına ne iyi gelir?

Çağımızda bir çok kişinin sağlık problemi olan reflü, gündelik yaşantımızı engelleyecek derecelere ulaşan bir rahatsızlıktır. Reflü rahatsızlığına genellikle kullanılan değişik bitki çayları,karbonat gibi doğal yollar mevcuttur. Bu yöntemler midede oluşacak asidi dengelemeye yardımcı olur. Bu rahatsızlıktan en iyi korunma yöntemi günlük beslenme şekillerine dikkat edilmelidir. Reflüye ne iyi gelir yerine öncelikle reflüye yol açan faktörlere bir göz atalım. Reflü ağrısının başlıca sebepleri; tütün ve alkol tüketimi, aşırı yağlı olan yiyecekler, içerisinde aşırı derecede asit olan meyveler ve çağımızın vazgeçilmesi strestir.Tedavi sürecine başlamadan önce ilk önce bu alışkanlıklarımızdan arınmamız gerekmektedir. Genellikle eczanelerde reçete gerektirmeyen ilaçları kullanabilirsiniz, fakat kullanımı bünyemize faydadan çok zarar getirir. Genelde ishal, mide bulantısı gibi.

Bunun yerine rahatsızlığınızı tedavi edebilecek doğal yöntemleri aşağıda okumanızı tavsiye ederim.

Yemek yedikten belirli bir süre sonra sakız çiğneyerek midedeki asidin azaltılmasına yardımcı olunur.

Diğer bir doğal yöntem ise midedeki asidi dengeleyen ve ağrıları hafifleten, ancak tüketimin ciddi yan etkileri oluşturduğu meyan köküdür.

Herkesin hayatı boyunca bir çok kez duyduğu karbonat ise, bir bardak suyla karıştırıp içildiğinde midedeki asitleri azaltabilirsiniz. Karbonatın tuzlu  olması sebebiyle kronik Reflü rahatsızlığı olanlara önerilmez.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir