Puf Kabanlar İçin Giyim Önerileri

Puf montlar ile puf kabanlar kış aylarında çoğumuzun tercihi olmuştur. Sıcak tutmasından dolayı kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Özellikle kısa olan modelleri tercih etmelisiniz, uzun modellerde olduğunuzdan daha kilolu gözükebiliyorsunuz. Pamuklu bir yapıya sahip olan kabanlar her zaman size ekstra almış gibi gösterecektir ve kötü gözükmenizi sağlayacaktır.Yağmurlu havalarda su geçirmez olan kabanlar olduğundan çok iyi bir seçim olabiliyor. Kombinleme ise çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Puf kabanlar daha çok sokak modasına hitap eden bir kıyafet olduğundan sokak modasına göre kombinler yapmalısınız. Puf kaban giyerken ne giyeceğinize dikkat ettiğiniz sürece şık olmamanız için hiçbir sebep yoktur. Şimdi size kışın puf kabanlar nasıl giyilir bunun hakkında birkaç önerimizi sunacağız.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kabanın boyuna çok dikkat etmelisiniz. Yukarıda yazdığım gibi, kabanlar kabarık bir giysi olduğundan uzun kabanlar sizi kilolu gösterecektir. Soğuk havalarda hemen giyip çıkabileceğiniz bir altarnatif olan puf kabanlar ne kadar sıcak tutsada en iyisi orta boy uzunluktaki kabanlardır. Hantal ve kilolu bir görüntü oluşturmak istemiyorsanız dizin aşağısına kadar olan modelleri tercih etmemelisiniz. Puf kaban giydiğinizde hem şık gözükmek hem de rahat etmek istiyorsanız belden oturtmalı modelleri kullanabilirsiniz. Bunun haricinde belden kemerli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Nasıl Kombin Yaparsınız?

Puf kabanlar çok hacimli kıyafetler olduğundan dolayı orantılı bir görüntü yakalamak için, daha dar kalıplı kıyafetler seçmelisiniz. Kalın elbiseler giymemelisiniz, zaten kalın ve pamuklu olan puf kabanlar kalın kıyafetlerle kombinlenirse olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Skinny jean ile deri tayt çok iyi bir seçim olacaktır. Genelde bu şekilde kombinler hem rahat olur, hem de şık gösterir. Bunun haricinde dar kesimli pantolonlar da sizi fit gösterecektir.

Kabanınızın altına etek de giyebilirsiniz. Kış aylarında mini etek nasıl giyilir yazımızda bu konudan bahsetmemiştik. Puk kabanlar ile mini eteklerinizi giyebilirsiniz, ama kabanınızın boyu fazla uzun olmamalı ve orantılı bir kombin yapmalısınız. Etek giymek için ise dar kesimli etekler tercih edilmeli, desenli opak çoraplar, çizme veya bot ile kombini tamamlayabilirsiniz. Puf kabanlar daha sportif tercihler olduğundan bunu yok etmek için topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

Ekstra Şıklık Önerileri

Kombininizi yaptınız peki başka neler eklenebilir? Aksesuar olarak kullanabilecekleriniz, kış aylarının vazgeçilmezleri bere, eldiven, şapkalar, atkı gibi aksesuarlar kullanarak kombininizi daha iyi hale getirebilir ve sıcak bir kombin yapabilirsiniz.

Kaynak : Goo

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir