Ofis için saç modelleri

abah 9 akşam 5 bir işin varsa; pratik, rahat, ciddi ve şık saç modellerine ihtiyaç duyarsın. İşe giderken yaptığın saç modeli, güne başlarkenki ruh halinden, gün sonundaki yorgunluğuna kadar herşeyini etkiler. İşte, hem hızlıca yapabileceğin, hem gün boyunca kendini rahat hissedebileceğin, hem iş arkadaşların ve müşterilerin tarafından ciddiye alınacağın, hem de önemli toplantılarda şık görünebileceğin saç modelleri…

At Kuyruğu

At kuyruğu en pratik saç modellerinden biridir. Saçın toplu olduğu için ciddi bir hava yaratır. At kuyruğunun birçok farklı tarzı var. Hangi tarzı yapacağına karar verirken dikkat etmen gereken nokta, dağınık bir model seçmemek. Kate Beckinsale’ın ki gibi bir at kuyruğu tercih edip, saçının ön tarafını kabartarak şık bir görüntü yakalayabilirsin. Ya da Jeniffer Aniston’ın saçı gibi yandan ayrılmış yapışık bir model yapıp, feminen ve zarif bir tarz yaratabilirsin.

Ensede Topuz

Ofis için en uygun saç modeli diyebilirim. Ensede topuz da birçok farklı şekilde uygulanabilir. Balıksırtı örgüyle ensede topuzu birleştirip, Jessica Alba’nınkiler gibi, modern, zarif ve enerjik saçlara sahip olabilirsin. Eva Longoria’nın saçları ise klasik ensede topuz olarak adlandırılabilir. Böyle bir model tercih ederken, yaşını fazla büyük göstermemesine dikkat etmelisin.

Yarım Toplu

Kate Middleton’ın yarım toplu saçları hem asil hem ciddi bir görüntü oluşturuyor. Saçın ön tarafı olabildiğince sadeyken, arkası maşayla ve burkmalarla hareketlendirilmiş. Reese Witherspoon ise saçının tepesinden bir tutam alarak yarım toplu bir model yaratmış. Bu model saçının gün boyu önüne düşmesini engellerken, feminen bir hava da yaratır.

Salık

Yapmak için en az vakti harcayacağın saç modeli. Ama salık saçların, dağınık ve ciddiyetsiz görünme gibi bir riski vardır. Bunun önüne geçebilmek için Miranda Kerr’in yaptığı gibi saçına düz ya da dalgalı fön çek. Böylece bakımlı görünmeyi başarabilirsin. Saçının önüne gelmesini engellemek için ise, ön tarafını tel tokalarla tutturmayı, ya da kulak arkası yapmayı deneyebilirsin.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir