Masa Başında Göbek Eritme Egzersizleri!

Göbek eritme hareketleri içerisinde en etkili yöntemlerden birisini sizlere sunuyoruz!!!

 

 
Göbekten kurtulmak hiçte kolay bir olay değildir.Göbek yağları uzun sürede ortaya çıkar ve kolay da gitmezler, bunların başka çıkış nedenleri de olabilir,mesela meslek hastalıkları? Masa başı çalışmalar? ama size bahsedeceğimiz hareketlerle yani göbek eritme hareketleri ile çok kolay bu yağlardan kurtulabilirsiniz. Evde iş yerinde okul sırlarında haklına gelebilecek her yerde bu göbek eritme hareketlerini yapabilirsiniz.

 

 

 

Ayakta Bacak Hareketleri

 

Ayakta Kalça Esnetme: Karnınız içeride, sırtınız dik olarak ayakta durun. Bacağınızı, kalçanızla aynı hizaya gelinceye kadar yukarı kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

 

Bacak Kaldırma: Karnınız içeride, sırtınız dik olarak ayakta durun. Sol bacağınızı yerden 10-15 cm yükselecek kadar yan tarafa açarak kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Kol Hareketleri

 

 

Kol Kaldırma: Karnınız içerde, sırtınız dik olarak sandalyede oturun. Su şişesini sağ elinize alın ve kolunuzu omuz seviyesine kadar kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

 

Kol Uzatma: Dirseğiniz bükülü olarak su şişesini sağ elinizde tutun ve başınızın yukarısına doğru olabildiğince uzatın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

 

Pazı: Su şişesini sağ elinize alın ve sırtınızı dik, karnınızı içerde tutarak şişeyi omuzunuza yaklaştırın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

 

Karın Hareketleri

 

 

Açılma: Sandalyenin ucuna oturup kollarınızı ileri doğru uzatın. Sırtınızı dik tutarak, karın kaslarınızı kasın ve yavaşça gövdenizi sandalyenin arkalığına doğru yaklaştırın. 2-3 saniye pozisyonu koruyup, hareketi tekrarlayın.

 

 

Kapanma: Dik oturup, kollarınızı göğsünüzün üzerinde çapraz olarak kavuşturun. Karın kaslarınızı kasıp karnınızı içeri çekerek, omuzlarınızı kalçalarınıza doğru alçaltın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi tekrarlayın.

 

Bilekleri ve Kolları Esnetme

 

 

Bilek Esnetme: Kolunuzu, avucunuz yukarı bakacak şekilde ileri doğru uzatın ve parmaklarınızı diğer elinizle kavrayın.Yavaşça aşağı doğru çekerek ön kolunuzu esnetin.

 

 

Sırt Çevirme: Sırtınızı dikleştirerek oturun ve sol elinizi sol kalçanızın arkasına koyun. Sola doğru dönebildiğiniz kadar dönün ve kısa bir süre öyle kalın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

 

Bacak uzatma, kalça esnetme ve uyluklar

 

 

Bacak Uzatma: Karnınız içerde, sandalyeye oturun. Sol bacağınızı kalçanızla aynı hizaya gelinceye kadar kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 
Kalça Esnetme: Sandalyede otururken, dizinizi bükülü tutarak sol ayağınızı yerden 10-15 cm kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Kaynak:bitkiselsözlük

 

 

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir