Maden Suyu Maskesiyle Yenilenin

Uzmanlara göre; Maden suyu, cilt güzelliğine önem veren insanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; Maden suyu, mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol Maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor. Selilütten şikayetçi olanlar Maden suyu içmeli.Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen Maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.

Maden Suyunun diğer Faydaları

* Sindirim sistemine çok faydalı etkisi var.
* Vücuttaki gereksiz tuzu absorbe eder.
* Selülit oluşmasını engeller.
* Normal su vücutta 6 saat kalırken, Maden suyu bir saatte atılır.
* Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
* Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
* Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

Uykusuzluk, günlük hayatın stresi, sigara gibi faktörler sayesinde cildimiz olumsuz etkiler altında kalır ve yorgun düşer.
Yorgun cilt ise parlaklığını kaybetmiş, çabuk yaşlanmaya doğru yol alır. Buna dur demek için ise cilt dinlendiren, gençleştiren maskeler uygulanmalıdır.
İşte bu maskelerden biri de soda maskesi:
Malzemeler:
*1 şişe maden suyu
*1 adet limon
*3 yemek kaşığı bebe yağı
Yapılışı:
Maden suyunu temiz bir kaba boşaltıp içine yarım limonu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin iyice karıştırın. Karışımı bir sprey şişeye boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürtmek suretiyle uygulayın. Bu formül aynı zamanda iyi bir makyaj altıdır.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir