Kusurlarınızı avantaja çevirin!

Sabırsızlık, kararsızlık, güvensizlik ya da mükemmeliyetçilik… Kişiliğinizde kusur olarak gördüğünüz bu özellikler aynı zamanda sizin bir artınız…

 

Mükemmeliyetçilik

Aşırı mükemmeliyetçi olduğunuz için hiçbir şeyden memnun olamıyor musunuz? Mükemmeliyetçi özelliğiniz hakkında kötü düşünmeyi bir kenara bırakın. Şöyle bir gerçek var ki en iyi çalışanlar mükemmeliyetçi insanlardır ve patronlarının en sevdiği çalışanlarındandırlar. Kendinizi bu özelliğiniz yüzünden hırpalamak yerine enerjinizin birazını harcayabileceğiniz bir hobi edinin ve kendinizi rahatlatın.

 

images (1)

 

 

 

 

Duygusallık

En küçük bir olayda veya film sahnesinde hıçkırıklara boğulanlardansanız, duygusal bir kişiliğiniz var. Aşırı duygusal olmak hem sizin için hem de çevreniz için bazen yorucu olabilir. Sizin neye ne zaman alınacağınızı bilemeyecekleri için rahat davranamazlar veya siz bir süreden sonra kendinizi yıpratmaya başlarsınız. Bu özelliğinizin iyi yanı düşünceli ve duygularınızla hareket eden birisiniz, yeter ki gerçekten neye üzülmeniz gerektiğini bilin.

 

Sabırsızlık

Sabırsızlık insanı sıkan ve yoran bir özelliktir ancak aynı zamanda işini asla ertelemeyen ve iş bitirici insanlardır. Sabırsız olmak sizi rahatsız ediyorsa bu özelliğinizden tamamen kurtulmak yerine belli konulara yönlendirin. Kendinize plan oluşturun ve acele etmeniz gereken konularda sadece sabırsızlık yapın.

 

 

Kontrolcü

Sürekli herseye karışan ve kendi istediklerinin olmasını isteyen kişiler aşırı kontrolcülerdir. Aşırı kontrolcü olmak çevrenizdeki insanları bir süreden sonra sinirlendirirve bıktırır. Bu özelliğe sahip kişilerin iyi yanı ise planlı ve ne yaptıklarını bilen kişiler olmalarıdır. Eğer sizde aşırı kontrolcüyseniz herkesin işine karışmak yerine çevrenizdeki insanlara güvenmeye çalışın. Siz doğru yapabiliyorsanız, onlarda yapabilirler.

 

Kararsızlık

Sabah evden üstünüze ne giyeceğinize karar veremediğiniz için 3 saat geç çıktıysanız ve bu kararsızlık en küçük durumlarda bile oluyorsa, hayatınız gerçekten zor…
Kararsız insanlar bir konuya bir çok yönden bakabilirler, artılarını ve eksilerini çıkartıp, eleştiri yapabilirler. Önemli olan bu sadece gerektiği yerlerde yapabilmektir. Kıyafet için saatlerce düşünmenize gerek yok, insanlar hata yaparak öğrenir, hata yapmaktan korkmayın.

 

Kaynak:caferuj

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir