KOÇ BURCU

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)
Grup: Ateş/erkeksi/değişken
Yönetici gezegen: Mars
Mitolojik Yöneticisi: Savaş tanrısı Mars
Sembolü: Koç
Şanslı sayısı: 9
Şanslı günü: Salı
Yönettiği Ev: 1.ev
Karşıt burcu: Terazi
Hayvanları: Koç, koyun, kaplan, ejderha
Şehirleri: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa
Meslekleri: Polis, psikolog, psikiyatrist, mühendis, sporcu, avukat, dişçi, asker
Değerli taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir
Metali: Demir
Renkleri: Ateş kırmızı, nar çiçeği
Kokuları: Manolya, lavanta çiçeği, ıtır
Çiçekleri: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli
Otlar: Fesleğen, hardal otu, tütün, ısırgan otu, soğan, nane, sarımsak
Ağaçları: Kara Çam, Selvi, Ak Diken
Baharatları: Arnavut biberi, zencefil, hardal tozu
Yiyecekleri: Baharat yemekler, pırasa, sarımsak

GENEL  ÖZELLİKLERİ:
Koç, burçlar kuşağının  ilk burcudur. Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç’lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç’lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler.

ERKEKLERİ:
Koç zor bir insandır. Spora düşkünlükleri ile tanınmışlardır. Yaşamlarında aşkın yeri büyüktür. Giyim tarzından konuşmasına, düşüncelerinden davranışlarına kadar her şey kusursuzdur Duygularında samimi ve içten oldukları için, çoğu kez patavatsızlıkla suçlanırlar.. Onun eşi herkes tarafından takdir edilen ve kendisine yakışan bir insan olmalıdır. İlişkilerinde mantığa yer yoktur ve kalplerinin sesini dinlerler. Zaman kavramı onlar için değersiz bir olgudur ve yaşamla hep yarış halindedir.Kendi doğrularıyla yaşayan bu kişileri  anlamak kolay olmasa da birlikte  yaşamak zevklidir.  Doğuştan sahip oldukları çocuksu ruhları; onları iyi bir babadan çok, iyi bir arkadaş konumuna getirir. Heyecanlı ve meydan okuyan bir kişilikleri vardır.Yaşamlarında ikinci olmaktan nefret ettikleri için de, beraberliklerine kendi damgalarını vuran Koçların yanında olmak bile başlı başına bir  olaydır. Birlikte oldukları kişiyi nefessiz bırakacak kadar hareketlidirler. Aşk ilişkileri zordur..Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sürekli sorun çıkar. Baba oldukları zaman da  bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar.

KADINLARI:
Aşırı kıskanç ve  bağımsızlıklarına düşkün olurlar. Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İstekleri gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Karşı tarafı avlaması gereken, bir av olarak görürler.Bir Koçla ilişki yaşamak o kadar kolay değildir. Eğer uzun süreli bir beraberlik planlıyorsanız,her an her şeye hazır olmalısınız. Çevresinde olup, bitenler için çok meraklı insanlardır. Başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Sürekli denge arayışı içinde olup, aşksız ve sevgisiz yaşayamazlar.Doğru partneri buldukları anda, yaşamın tadını istedikleri gibi çıkarırlar.Bir Terazi her zaman sonsuz aşkını vermeye hazırdır. Yeter ki  duyguları onu yanıltmasın. Çekici ayartıcı ve oyun bozandır. Sürekli sevildiğini hissetmek ister, ve isterse kolayca alışkanlıklarını değiştirebilir. Cinsel duygularını çok yoğun yaşarlar.Aşk yaşantıları oldukça gizlidir..İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışları vardır. Karşısındaki kişi çok kolay etkileri altına alırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir.,Evlilik fikri onları korkutur. Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusallık paylaşmak kolay değildi.

ÇOCUKLARI:
Rekabeti seven ve isteklerinin yerine getirilmesi isteyen Koç çocuklarının ihtiyacı olan tek şey, aslında sevgidir.Doğduğu anda evin komutasını eline alır.Sevmediği mamayı yemeyecek kadar inatçıdır.Doğduğu andan itibaren müthiş bir enerjiye sahiptir.Yerinde duramazlar. Dayanıklı ve güçlü bir bedene sahiptirler.Bebekliklerinde sık ateşlenirler. Baş bölgeleri hassastır.Boğazlarını korumak gerekir. Okul yılları başarılı ve hırslı geçer.Girdikleri her toplulukta hep bir numara olmak isterler. Çocukluk yıllarında  bencil ve ben merkezcidirler. Daha küçük yaşta gururlu ve mağrurdur. Kalabalıkta ona asla kötü bir şey söylemeyin. Kesinlikle alınacak ve size kin duyacaktır..Yenilgiyi kabul etmeyen bu çocuklar,sürekli övgüye ve sevilmeye ihtiyaçları vardır.Okul yılların da tiyatro ve piyeslerde rol alarak,sanatçı kimliğiyle karşınız çıkacak ve sizi şaşırtacaktır.Koçların hoşlandığı o kadar çok şey vardır ki..Özellikle kız koçlar kırmızı ayakkabılara bayılırlar. Renkli kalemler ve renkli saç tokaları onların sevdiği şeylerdir. Daha küçük yaşta erkeklerle yarışır. Erkek koçlar mekanik şeylerden hoşlanırlar Arabalar, spor ayakkabılar, renkli ve önünde çeşitli logoları olan tişörtlerdir. Ayrıca toplara da hayır demezler..

Koç Burcu için Küçük Hediyeler:

Her iki cins için :

  • Yünden, iri örgülü bir kazak Bisiklet Zayıflama kulübüne üyelik
  • Bir Asteriks kitabı

Sadece erkekler için :

  • Elektrikli oyuncak tren ya da uzaktan kumandalı oyuncaklar Tercih ettiği spor dalında kullanılan malzemeler John Ford’un Western filmlerinden posterler
  • Bir kovboy şapkâsı

Sadece kadınlar için :

  • İskoç tipi etek ve ona uygun bir şal Çiçek kokulu parfüm Etrafı temizleyip düzenli tutan bir robot
  • Barok stilinde makyaj malzemesi

Biraz pahalı olabilirse :

  • Bir spor arabası en iyisi bir Cabrio
  • Teksas’ ta bir çiftlikte bir hafta tatil

Özel hediye :

  • Sallanan sandalye


Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir