Kış Bahçeleri ve Tenteler

Günümüzde çok popüler olan kış bahçeleri, kapalı mekanlarda tıkılmak istemeyen ancak hava koşullarının pek uygun olmadığı durumlarda da sıkıntı çekmek istemeyen kişiler için önemli bir seçenek haline gelmiştir. Özellikle işletme sahipleri için kış aylarında da bahçe keyfinden insanları mahrum etmemek noktasında büyük fayda sağlayan bu sistemler farklı malzemelerle çevrelenebilir. Bu sistemler ayrı bir yapı olarak dış mekanda bulunabileceği gibi iç mekanın dışarıya bakan kısmının ileriye doğru uzatılması şeklinde de karşımıza çıkabilir. Yaz aylarında açık mekan olarak kullanılan bir alan bina ile birleştiği noktadan itibaren portatif sistemlerle çevrelenir ve ısıtma başta olmak üzere normal yaşam koşulları sağlanmaya çalışılır.

Tente Sistemleri Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Tente Sistemleri

Eğer daha kalıcı bir kış bahçesi planlanıyor ise genellikle katlamalı cam sistemleri yan cepheler için tercih edilmekte ancak daha kısa süreli veya portatif bir yapı hedefleniyor is tente sistemleri de bu alanda tercih edilebilmektedir. Ayrıca cam veya metal yapılarla kurulan bir sistemde tentelerden özellikle tavan kaplaması konusunda da yararlanılmaktadır. Tente sistemlerinin kulanım alanı da benzer olduğu için kış bahçeleri bu sistemlerin de kullanılarak oluşturulan daha sistemli bir yapıdır diyebiliriz.

Özellikle güneş alan bölgelerde kış bahçesinin tavanı da cam veya plastikten yapılırsa hem içeriye giren güneş ışığı ile aşırı ısınma hem de plastiğin yayacağı kötü koku ve sağlıksız ortam insanları rahatsız edecektir. Bu noktalarda yine en güvenli ve sağlıklı yol olan bez sistemler fark yaratmaktadır. Açılır tavan sistemleri olarak da karşımıza çıkabilecek bu sistemler genellikle hasır, ahşap, stor, kumaş veya bambu gibi daha doğal malzemelerden tercih edilmektedir. Plastik ve metal gibi diğer malzemeler daha çok kış bahçeleri gibi kapalı olmayan ortamlar için tercih edilen tente seçenekleri arasındadır.

İsteğe bağlı olarak uzaktan kumandalı da kurulabilen bu sistemler tentenin genelde hafif ve kolay değiştirilebilir bir malzeme olması sebebiyle isteğe bağlı olarak bulunmaktadır.

Tente Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Tente Sistemleri

Açık alan bahçe faaliyetleri balkon cam balkon cam balkon sistemleri camekan çift taraflı tente dükkan eğim ayarlı tenteler kasetli tenteler katlanır cam kış bahçeleri kış bahçesi kış bahçesi ihtiyacı kış bahçesi nasıl yapılır kış bahçesi özellikleri kış bahçesi sebepleri kış bahçesi seçenekleri kış bahçesi uygulaması körüklü tenteler mafsallı (kollu) tenteler manuel tenteler motorlu tenteler sabit tente sigara yasağı spotlu tente tek taraflı tente tente tente sistemi.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir