Kış Aylarında Mini Etek Nasıl Giyilir?

Kış aylarında mini etek giymek çoğu kadına zor gelir, üşümekten korkabiliyorlar. Kadınlar için yaz aylarının vazgeçilmezi olarak görülen mini eteklerden kış aylarında da vazgeçemeyenlere özel bazı tüyolarımız olacak. Ben illa kışında mini etek giymek istiyorum diyorsanız şimdi size önereceğimiz stil önerilerini iyi okuyun.

1. İlk olarak doğru bir etek seçimi yapmalısınız. Kış olduğundan dolayı yaz aylarında giydiğiniz gibi ince kumaşlı yaza uygun bir etek değilde kışın soğunda bacaklarınızı ısıtacak ve sizi soğuktan koruyacak bir kumaşa sahip etek seçmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Yünlü kumaşlar, tüvit kumaş veya kadife kumaştan yapılan etek modellerini tercih edebilirsiniz.

2. Eteğin altına Opak çoraplar giyinmelisiniz. Çoraplarınızın denyelerinin kalın olması sizi sıçak tutar ve ütüşmezsiniz. Kış aylarında sıklıkla mini etek giymek istiyorsanız kalın çoraplar almalısınız ve rengi siyah olursa daha iyi olacaktır. Siyahın zerafetini bacaklarınıza yansıtmalısınız. Siyah çoraplar sizi daha zayıf gösterecektir.

3. Mini etek giydiğinizde taylarla giyebilirsiniz. Taytlar opak çoraplaran daha kalın bir kumaşa sahip olduğundan sizi daha sıcak tutacaktır ve soğuktan koruyacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise taytın siyah ve yakın tonlarının olması, bacaklarınızı sıkıca sarmasıdır.

kışın mini etek giymek

4. İyi bir kombin yapmak istiyorsanız giyeceğiniz çorabın üzerine diz üstü çoraplar giyerek güzel kombinler yapabilirsiniz. Ayakkabı olarak ise bot ya da çizme kullanırsanız daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Hem sıcak hem de rahat bir kombin yapmış olursunuz.

5. Mini eteğinizi giydiniz, fazla kalın çorağlar giyinmek istemiyorsanız ince bir çorap kullanabilir, ya da hiç çorap kullanmayabilirsiniz. Size önerimiz uzun mantolar giymeniz, uzun ve yünlü mantolar giyerek sıcak bir kombin yapabilirsiniz. Bu sezon çok güzel manto modellerinin olduğunu da hatırlatalım.

6. Diz üstüne çıkan ya da diz hizasına kadar olan çizme modellerini kullanın. Bu sezonda en trend ayakkabı modelleri diz üstü çizmeler size ekstra bir şıklık katacaktır. Mini etek ile kalın bir opak çorap ve diz üstü bir çizme ile hem üşütmeden şık görünüyorsunuz, hem de iyi bir kombin sahibi olmuş olursunuz.

Kaynak : Goo

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir