Kaş Alma ve Kaş Şekillendirme ve bilmeniz gerekenler

Alma Tekniği
Elinize beyaz bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.Kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktası olarak kabul edin. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.

Kaş Şekilleri
Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız.
Kavisli Kaş :Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.
Yüzünüze ve bakışlarınıza ciddi ve sert bir anlam kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin.
Üçgen Kaş
Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışlarınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar.
Ark Kaş
Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.
Masum Kaş
Kaşlarınızı yüzünüze uygun şekilde aldıktan sonra bir kaş fırçası ile yukarıya doğru fırçalayın. Daha sonra çok koyu olmayan bir kaş kalemi ile hatlarını belirginleştirin. Düzgün alınmış ve şekle sokulmuş kaşlar yüzünüzü aydınlatır ve sizi daha güzel gösterir.Son zamanlarda Bihter kaş ı ( Beren Saat ) kaşı olarak da bilinir.
Evde Kaş Alınabilir mi ?
Eğer kaşlarınızı evde kendiniz alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız.Kaşlarınızı bozabilir ya da küstürebilir siniz.Bunun için ya yukarıda tekniği uygulamaya çalışmanız lazım ya da uzmana danışmanız lazım.

Aklınıza Takılanlar…
1-Kaşlarınız bozulduysa neler yapmalı ?
Eğer kendiniz ya da başka biri kaş şeklinizi bozduysa en az 2 ay beklemeniz lazım tam anlamıyla düzelmesi için.Ama bu süreçte kaşlarınızı boyayabilir ve altan çıkanları aldırabilirsiniz.
2-Ne Tür Cımbızlar Kullanılmalı ?
Genelde köşeli cımbız tercih ediliyor ama çok ince ve batıklı kaşlarınız varsa çok ince iğne tipi cımbız kullanılmalı.
3-Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır ?
Bu da bir süreçtir. Bunun içinde beklemek lazım.Bir ara ince kaş modası vardı yalnız şu an bilindiği gibi kalın kaş moda ve kalın kaşlar her zaman daha genç gösterir.
4-Kaşlar Nasıl İncelir?
Alttan bir alt sıra alınırsa eğer incelmiş olur.

Kaynak:Mine GÖKALP

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir