İlaç Almadan Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş ağrısı günlük hayat içerisinde en çok karşılaştığımız sorunların başında gelmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bazı baş ağrıları sinirsel ve çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkabildiği gibi bununla birlikte çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Ancak hafif baş ağrıları ilaç kullanmadan doğal yöntemler ile tedavi edilebilir. İlaç kullanıldığı zaman bağışıklık kazanılacağı için gereksiz kullanım sonucunda ilaç etkileri azalacaktır.

Baş ağrısını kesen ve etkili olan organlardan birisi ise ayaklar olarak ifade edilmektedir. Ayaklar bununla birlikte kan dolaşımını da sağladığı için içerisine nane yağı ve lavanta damlatılan bir sıcak bir su baş ağrısını geçirecektir. Bununla birlikte baş ağrısının geçmesi için sıcak su ayaktaki kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Şiddetli baş ağrısı yaşayanların alın ve şakak bölgelerine kekik ve biberiye yağı damlatması oldukça önemlidir. Bu sayede ağrının 20 dakika içerisinde hafiflediğini görebilirsiniz.

Sarı papatyanın içilmesi ise genel olarak gerginliği ve stresi azaltacaktır. Bununla birlikte stresten kaynaklanan ufak çaplı ağrılar papatya çayı sebebi ile ortadan kaldırılabilir.

Zencefil kökünün  kaynatılarak suyunun içilmesi çok faydalıdır. Bununla birlikte özellikle migren ağrılarının geçirilmesi açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte migren ağrıları ile birlikte gelen  mide bulantıları da bu şekilde kısa süre içerisinde ortadan kaldırılabilir.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir