Hoşçakal!

Dağların ardından aralanan güneşi görüyor musun? Gözlerin tıpkı onun yansıttığı ışığa benziyor. Bir de yüreğimdeki sevgi öyle ışıl ışıl. Hayatımı aydınlatan o gözler şimdi gidiyor ve ben şimdi bilinmedik bir karanlığa doğru sürüklendiğimi hissediyorum. Giderken attığın her adımda yüreğimde depremler oluyor sanki. Aslında biliyordum bana gelişinin birde gidişi olduğunu. Ama bilmediğim bir şey vardı sevdiğim, sana bu kadar bağlanacağımı ve bu gidişinin beni bu kadar sarsacağını hiç düşünmemiştim. Oysa ne güzel başlamıştı her şey, konuşmadan anlaşırdık ilk zamanlar ya da ben öyle sanırdım.

Sonra birden, yanan o ateşin alevleri azalmaya başladı. Her ilişkide, her yaşantıda olduğu gibi geçici bir dönem sandım. Taki benden artık iyice uzaklaştığını fark ettiğim güne kadar. Eskiden sesim sana huzur verirdi, sonraları ise sesimi duymaya tahammül edemez olmuştun. Söylemeye çekindiğin bir şeyler vardı. Sözcükler dilinin ucuna gelmeden boğazında düğümleniveriyordu sanki. Belki de benim bu kadar acı çekeceğimi biliyor olmandandı hep bu davranışların.

Ve bir gün alevleri azalan o ateşten geriye sadece küllerinin kaldığını gördüm. İşte o zaman sevgime sırtını dönüp sessizce uzaklaşmayı tercih ettin. Bense isterdim ki sırtını sevgime yasla ve hep orda kal.

Gittin!

Şimdi geride sadece sevgimden kırıntılar kaldı. Ben o kırıntıları toplamaya çalışırken, seninse içinde bulunduğun duruma alışmaya çalıştığını düşünüyorum. Ve şunu da söylemeliyim, bir gün geriye dönüp baktığında beni özlediğini hissedersen, şunu bilmelisin ki, seni affedemeyeceğim galiba. İşte o zaman kulaklarında bana giderken söylediğin son sözcük çınlayacak “hoşça kal.”

“Hoşçakal Sevgili.”

3 Yorum

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir