Hafıza zayıflığı ve unutkanlık!

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlığa yönelik pratik ve bitkisel kürler!
Unutkanlık, son yıllarda şikâyet ettiğimiz sık bir durumdur. Hafıza zayıflığının bu kadar artmasında, çeşitli hastalıkların yanı sıra modern hayatın getirdiği bazı durumlar da etkilidir. Unutkanlığa bazen gizli bir depresyon neden olabileceği gibi bazen de hafıza depomuza kapasitesinin üstünde kayıt yüklenmesiyle ilgili olabilir. Elektronik aygıtlarla çok içli dışlı olan kimselerde bir cins enerji problemi oluşmakta ve bu tür aletlerin aşırı kullanımı kişilerde bellek problemine yol açmaktadır. Hafızamızı geliştirmek için satranç, briç, dama, puzzle gibi oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek oldukça yaralıdır. Beyninizin artık çok dolu olduğunu hissettiğiniz dönemlerde biraz tatil yapmaya çalışın ve bol bol uyuyun.
B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega–3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık konusunda yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuda faydalıdır.

Pratik Bitkisel Formüller:

* 1 bardak kaynar suya, 10–20 gram biberiye konulur. 10 dakika bekletilir, günde 2–3 bardak içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 3 gram kekik konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 4–10 gram karanfil konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.
* 1 bardak kaynar suya, 4 gram kök konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.
* Her gün kuru üzüm, fıstık içi ve biberiye yenilir.
* 1 bardak suya 15 adet badem 1,5 kaşık şekerle ezilir, süt haline getirilir, ılık halde akşamları içilir. Yemeklerden sonra 20 adet badem yenilir.

Kaynak:AhmetMaranki

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir