Gönderen Konu: En Ürkütücü Film Sapık'ın  (Okunma sayısı 1774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazlıcan

  • K A L B İ M
  • *
  • İleti: 14.778
  • Cinsiyet: Bayan
  • Mutluluk gülüşünde saklı(:
En Ürkütücü Film Sapık'ın
« : 02 Ocak 2010, 22:11:50 Cts »


Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un sinema tarihine geçen Sapık (Psycho) adlı filmindeki duş sahnesinde kullandığı müziğin en ürkütücü film müziği olduğu ortaya çıktı. Sözkonusu müzik Bernard Hermann'ın imzasını taşıyor.


Marion karakterini canlandıran Janet Leigh'in Norman Bates tarafından ölüme sürüklendiği duş sahnesinde çalan müzik, sinemanın kült olmuş bu sahnesine verdiği gerilimle filmin korkutucu dozunu arttırdı.

PRS For Music tarafından yapılan araştırmanın listesinde ikinci sırada The Omen filmindeki Ave Satani şarkısı yer alıyor. Şarkının bestecisi ise Jerry Goldsmith.

Ring (Halka) filmindeki Hans Zimmer'in Samara's Song müziği de listenin üçüncü sırasında. Unutulmaz müzikallerden Andrew Lloyd Weber'in Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet) ise dördüncü sırada yer aldı.
Mike Oldfield'in bestelerini yaptığı The Exorcist'teki (Şeytan) Tubular Bell' se, araştırmanın en korkutucu beşinci film müziği seçildi.

HÜRRİYET SİNEMA

 

Ve dörtte üçü su olduğundan mı vücudumuz okyanuslar gibi Ay'ın cazibesinin etkisindedir..? Bu yüzden mi içimiz gelgit halindedir..? Sular ve gökler arasında kalabalığım. Tut ki yeni yaratılmışım... Bu yüzden mi sudan sebeplerle yitiririz su gibi aziz şeyleri çoğu zaman. Sular durulduğunda aydınlanır anlamlar ama sular ...durulmaz dalgalanmadan..