Gönderen Konu: “Öteki” yok satıyor!  (Okunma sayısı 1512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazlıcan

  • K A L B İ M
  • *
  • İleti: 14.778
  • Cinsiyet: Bayan
  • Mutluluk gülüşünde saklı(:
“Öteki” yok satıyor!
« : 27 Ekim 2009, 11:05:10 Sal »
Ece Vahapoğlu’nun çok ses getiren romanı “Öteki” baskı üzerine baskı yapıyor.Biri başı açık, diğeri türbanlı iki kızın yaşamından yola çıkarak modern ve muhafazakar kesimleri çarpıcı bir şekilde ele alan “Öteki” romanı piyasaya çıktığı ilk hafta tükenmişti. Kitap, okuyucudan aldığı olumlu tepkilerle baskı üzerine baskı yapmaya devam ediyor.

Roman kitapçıların "çok satanlar" listesinde yerini aldı. Beşinci baskısı da tükenmek üzere…

Öteki’ de...
Amerika’da eğitim gördükleri üniversitede tanışan, yıllar sonra İstanbul’da tekrar karşılaştıklarında dost olup birbirlerini yakından tanıyan, hayli parlak bir kariyere sahip, başarılı ve modern sunucu Esin ile babasının şirketinde yöneticilik yapan, İslami değerlere sıkı sıkıya bağlı türbanlı kız Kübra’nın öyküsü.
Birbirlerinin dünyalarını merak eden iki arkadaş arasında giderek, sıra dışı duygusal bir bağ kurulur. Önce karşılıklı olarak öteki’ni sonra da kendi benliklerini keşfederler. Öteki bu iki karakter üzerinden, “modern” ile “muhafazakâr” kesimdeki iş ilişkilerini, erotizmi, evlilikleri, sosyal yaşamın ayrıntılarını, aldatmayı, kaçamakları ve Türkiye’nin saklı gerçeklerini anlatıyor.

 

Ve dörtte üçü su olduğundan mı vücudumuz okyanuslar gibi Ay'ın cazibesinin etkisindedir..? Bu yüzden mi içimiz gelgit halindedir..? Sular ve gökler arasında kalabalığım. Tut ki yeni yaratılmışım... Bu yüzden mi sudan sebeplerle yitiririz su gibi aziz şeyleri çoğu zaman. Sular durulduğunda aydınlanır anlamlar ama sular ...durulmaz dalgalanmadan..