Gönderen Konu: Two And A Half Men  (Okunma sayısı 1604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crazyavuz

  • Artık sende "biz" densin..
  • *
  • İleti: 1.245
  • Cinsiyet: Bay
  • Bazen En İyi İnsanlr En Kötülerindn Çıkar.Leverage
Two And A Half Men
« : 16 Temmuz 2009, 17:08:43 Prş »
Charlie (Charlie Sheen), 30′lu yaşlarında, Malibu’da okyanus kıyısında harika bir evde oturan, başarılı bir reklam müziği yazarı ve bestecisidir.
Günübirlik ilişkiler yaşayan, rahatına düşkün, çapkın ve biraz da bencil bir playboydur.
Bu renkli gibi görünen hayatı; eşinden boşanmış kardeşi Alan (Jon Cryer) ve onun 10 yaşındaki oğlu Jake (Angus T. Jones) yanına taşınınca büyük bir değişime uğrar.
Ancak bu değişim çok komik ve eğlenceli halleri de beraberinde getirir.
Charlie ile taban tabana zıt kardeşi Alan; ciddi, çalışkan, resmi biridir. Bu zıtlık çoğu zaman şahane diyalogların olmasına da sebep olur dizide. Charlie’nin zamanında tek gecelik bir ilişki yaşadığı, Charlie’yi takıntı haline getirmiş komşusu Rose (Melanie Lynskey), diziye ayrı bir renk katmaktadır. Charlie’ye devamlı sarkan bu çatlak komşu, kafasına estiği her zaman eve balkondan girmektedir. Charlie’ye saplantılı şekilde bağlı olmasına rağmen, fedekarlık edip bazen ilişkiler konusunda Charli’ye akıl hocalığı da yapmaktadır. Zengin, çapkın, kontrolcü ve baskıcı anne Evelyn Harper (Holand Taylor)’ın iki oğlu ve torunu ile olan yüzeysel ilişkisi ve Charlie ile Alan’ın annelerinden kaçma yöntemleri diziye psikolojik bir traji-komedi katmaktadır. İki kardeşin annelerinden kaçma yöntemleri farklıdır (Charlie genelde içki ile bu sorununu çözmekte) ancak bu yöntemler seyir açısından çok zevkli sahneler oluşturmaktadır. Evin temizlikçisi Berta (Conhata Ferrell) ise lafını kimseden esirgemeden, pat pat söyleyen, çoğu zaman filozofça, kısa ve net açıklamalar yapan biridir. Charlie de aslında bencil ve çapkın olmasına ve evindeki bu kalabalıktan rahatsız olmasına rağmen; esasında kendine bile itiraf edemese de kardeşi ve yeğenine çok bağlanmış, içten içe onlara gıbta edip, düzenli bir ailenin hayalini kurmaktadır.İşte, bencil anne, çatlak komşu, filozof hizmetçi, iki zıt kardeş ve dizinin isminin yarım erkeği olan Jake bir araya gelince çok zevkli, insanı hiç sıkmadan güldüren harika bir dizi çıkmış ortaya. Dizide benim en severek izlediğim durum; Alan’ın oğlu Jake’e verdiği ama onun bir türlü almaya yanaşmadığı hayat dersleri ve ona çeşitli kelimeleri öğretmeye çalışması. Ayrıca Jake derslerini yapıp bitirene kadar Alan’ın dergisini alıp, oğlunun başında, tam bir sorumlu baba olarak beklemesi de çok hoş.

ALINTIDIR...
©Copyright crazyavuz