Gönderen Konu: ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE  (Okunma sayısı 1370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sibbosh

 • Artık sende "biz" densin..
 • *
 • İleti: 5.089
 • Cinsiyet: Bayan
 • leave me alone....
ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE
« : 16 Mayıs 2006, 02:23:39 Sal »
ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE:
 
 
 FARE Yillar:1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008
 
  Çok zeki, girisken, çekic, konusma yetenegi gelismis,dinamik, ve faal,dakikavegiriskendir. Ayni zamanda hirsli, merakli ve huzursuz bir yapisi
vardir.Çok kolay arkadaslik kurar.Önsezileri gelismistir. Kivrak bir zekasi vardir.En
 zor durumlara bile kolaylikla uyum saglar. Ideallerine inanir,ailesine karsi çok koruyucu ve cömerttir. Ilgili bir ebeveyndir.

  ERKEK: Dengeyi, tutarliligi arasa da hareketli bir yasam sürer.
Polemige girmekten hoslanir ve alingandir. Iliskilerini açiklik ve düzgünlük üzerine
 kurar. Hem elestirel hem anlayisli bir dostur. Ask onu daha huzurlu,sakin kilar.

  KADIN: Çok pratik ve zeki, giresken, ayni zamanda romantik ve bagimsiz bir kadindir. Dogal ve sade bir güzelligi vardir ve çok çekicidir.Herkesle anlasir.adalet duygusu çok gelişmiştir kendisine karşı gelenleri kolay kolayaffetmez. Genellikle dogru erkekle evlenir, iyi bir ev sahibesi,sevecen bir es ve anne olur.
 
 
 YABAN ÖKÜZÜ Yillar: 1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009

  Sükunet ve barisi sever. Hayatta agir ve emin adimlarla ilerlemeyi
ilke edinmiştir.Hiçbir engel cesaretini kiramaz. Sabirli ve inatçi,
oldukça muhafazakardırve rahatligi sever,maceradan hoslanmaz. Modayi
takipetmez. Yalniz kalmaktan hoslanir, is yapmaktan kaçinmaz ve yorgunluga dirençlidir. Nazik, arkadas canlisi, sadik ve sorumluluk hissi gelismis bir insandir. Askta samimi ve düzdür. Aile yasamini sever ve ailesinden hiçbirsey esirgemez.

  ERKEK: Saygi duyulmaktan hoslanir. Bir kadina baglanmadan önce artilari ve eksileri iyice degerlendirir. Fazla tutkulu ve girisken  degildir.Ask onu utangaç bir delikanli yapar.

  KADIN: Çok nazik, düzenli, hassas, kararli bir kadindir. Organizasyon yetenegi çok gelismistir. Istedigi herseyi de elde eder. Çok disi bir stili vardir, ama ölçülüdür. Esinin gölgesinde yasayabilir. Çok iyi biregitimcidir.Çocuklarina karsi hem sevecen hem biraz katidir.
 
 
KAPLAN Yillar:1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010
 
 Çok çekici, karzimatik ve otoriter bir kisilige sahiptir. Gururlu vebagimsizdir.Dogustan fatihtir: girisken, asi, hirsli ve çogu zaman tehlikeli bir fatih. Olagandisi bir canliliga sahiptir. Hakettigi başarıyı çogunlukla kavusur.Askta içgüdüsel, tutkulu, kiskanç ve sahiplenici,bazen acimasiz, biraz yüzeyseldir. Çocuklarina çok düskündür.

  ERKEK: Aktif, enerji dolu ve huzursuzdur; maceradan hoslanir. Araskadaş ilişkilerinde dürüst ve cmerttir Es olarak ise biraz zordur. Es seçiminde de çogunlukla hata yapar ve kolaylikla bosanir. Sadik olmadigi gibikiskançtir.Aglayan kadinlara tahammül edemez.

  KADIN: Evin disinda birçok ilgi alani vardir. Modayi çok yakindan takip  eder, şıktır, begenilmekten hoslanir. Bagimsiz ve saldirgan, huzursuz
ve atilgandir, siradan asklardan nefret eder.Erkekle esit firsatlarda bir iliski ister. Kaplan kadinini elde etmek zordur.
 
 
TAVSAN (KEDI) Yillar: 1939- 1951-1963-1975-1987-1999-2011
  Sakin, huzurlu bir hayat sürmek ister. Kontrolünü çok ender kaybeden,nazik,
  sakin, temkinli biridir. Is hayatinda basarilidir. Çevresindekilerleuyum
  içinde yasamak için bir çok seyi de kabullenebilir. Ticarete yatkindir.
  Lükse bayilir, rafine ve parlak bir hayat sürmekten hoslanir. Arkadas
  çevresinde çok sevilir. Iyi bir evsahibi ve konuktur. Askta büyüktutkuyu
  degil, sevecenligi ve ona güven duygusu verecek bir evliligi arar.

  ERKEK: Şık, biraz benmerkezci, sosyal, barisçi, zeki ve gerçekçi biridir önsezileri gelişmiştiryaşam sitili çok kisisel olmasini
ister.Kendine pek güveni yoktur. Askta fazla sahiplenici ve asabi olmayan bir es arar.

  KADIN: Espri anlayisi çok gelismistir. Neseli bir karakteri vardir, fedakarliklar ona göre degildir. Hos bir yasam sürmekten hoslanir. Asiri duyarli, romantik, sevecen biridir. Es seçiminde biraz hesapçidir.
 

EJDERHA Yillar:1940-1952-1964-1976-1988-2000-2012


 Birçok erdemi vardir. Canli, coskulu, iyimser, yeteneklerine güvenen biridir. Sifirdan basla***Küfür Yasak*** çok zor hedeflere ulasabilir. Keskin bir zekasivardir, mükemmellikten hoslanir. Organizasyon yetenegi gelismis diplomatik, dürüst ve samimi, bazen biraz saf biridir. Askta çok yogunve  dürüst duygular besler. Hayranlari çoktur ama o kolay kolay asik olmaz Ailesine karsi çok cömerttir.

ERKEK: Güçlü, iyimser, vaktinin çogunun evin disinda geçirmektenhoslanan biridir. Müsrif ve kendini begenmistir, herseyin kendi kurallarina göre yürümesini ister. Özgürlügüne çok düskündür. Evlilik hayatina pek yatkin oldugu söylenemez

  KADIN: Güçlü, otoriter, kendinden emin ve kararli biridir. Erkekler üzerinde etki yapar. Cömert ve samimidir, özgürlügüne düskündür. Çevresindeki insanlarin saygisi ve begenisini kazanmak ister. Hareketli ve dolu dolubir hayat sürer. Is hayatinda pratik ve etkindir. Çok yogun duygularlasever.

 
YILAN Yillar: 1941-1953-1965-1977-1989-2001

  Sakin, soguk görünürler ama gizemli, mantikli ve çok çekici kisilerdir.
Ince zevkleri olan, entelektüel yapida bu kisiler övülmekten çok hoslanir veona
 sadikça hizmet edenlere karsi cömert davranir. Düsmanlari, rakiplerine
karsiacimasizdir.Aradan yillar geçse de intikamini alir. Imkanlarini çok iyi bilir. Sessiz. sabirli, kuskulu ve altinci hissi kuvvetlidir. Fazla efor sarfetmekten hoslanmaz, rahat, sakin bir hayattan hoslanir. Askta peksadik degildir, ama esinden mutlak sadakat bekler. Kiskanç ve sahiplenicidir.

  ERKEK: Içine kapali, çevresinde olan bitene dikkatli, istedigini nasilelde etmesi gerektigini bilen biridir. Hedefleri basit ve pratiktir. Hirslive çok dürüst, tembel ama fikren çok aktif Yilan erkegi süreklipohpohlanma  ister. Zeki, klas ve gölgede kalmayi kabullenecek bir kadin arar.

  KADIN: Basarili erkegin ideal esidir. Dogru kisiye karsi çok vericidir. Çekici, soguk ve vakurdur, karsi cinsi hem çeker hem iter. Ask onu neşeli canli kilar, biraz kisakanç ve sahiplenici, ayni zamanda çok kuskucudur.
 
 
 AT Yillar: 1930-1942-1954-1966-1978-1990-2002
 
 Dinamik, huzursuz, atesli, faal, enerji dolu, özgür ve vahsidir. Heyecan duymadigi hiçbirseyi yapmaz. Yorulmak bilmeyen yapisi ve nesesiyle çevresindekileri kendisine hayran birakir. Keskin, parlak bir zekasivardir.
  Girisken ve pratik bir insandir.Hareketsiz yasamdan hiç hoslanmaz. Spora
  egilimi vardirve özgürlük onun için kutsaldir. Duysual yasamda fazla
  romantik degildir.

  ERKEK: Sosyal, girisken, basariya yönelik biridir, hayal kirikligina
  ugramaktan hiç hoslanmaz. Kiskançtir ve sevgisi dolu saglam bir aile
  ortaminda yasamak ister.

  KADIN: Kur yapilmasindan hoslanir. Giyimine çok düskün, şık biridir.Formda
  olabilmek için spor yapar. Onun için basari ve özel arkadasliklar çok
  önemlidir. Özgürlügünü her zaman için korur ve geç yasta evlenmeyi
seçer.
 
 
 KEÇI Yillar:1931-1943-1955-1967-1979-1991-2003


  Sevgi dolu, sevimli, özenli, kibar, cömert ve içtendir. Hosgörülüdür,her
  isi yordamina göre halleder. Randevularina sadik degildir ve dakikaoldugu
  söylenemez. Hirslidir, artistik ve yaratici yönleri gelismistir; hayalgücü genistir ve yasam dolu bir insandir. Anlayislidir, rahatina ve sagligina düskündür, öte yandan sartlara uyum göstermesini de bilir. Ne var ki mücadeleci yönü zayiftir ve fazla pasif olabilir. Güvenli ve huzurlu ortamlara ihtiyaç duyar, çatismaninher türlüsünden nefret eder.Mutlulugu  için ask ve ailesi çokönemlidir.Çok fazla romantik ve hayalperest olanKeçi insani herzaman büyük ask arayisindadir ve partnerine fazla yaslanmaya meyillidir.

  ERKEK: Ebedi çocuktur, havai ve sorumsuzdur ve annesine çok düskündür.
  Tembeldir; bir es ve baba olmanin gerektirdigi sorumluluklar onukorkutur. Bir kez söz verdi mi, ona sadik kalir. Mizah ve eglenceden çok hoslanir, ilgi çekmek ister ve özgürlügü çok sever.

  KADIN: Son derece disidir, kedi gibi degisken ve kaprisli tavirlariyla  erkekleri cezbeder. Daginik ve düzensizdir, ama son derece bakimli ve hostur. Asktakorunma ve güvenlige ihtiyaç duyar, kur yapilmasina bayilir  Hayal kirikligina ugrayacak olursa esine karsi buz gibi davranmakta tereddüt etmeyecektir.
 
  MAYMUN Yillar:1932-1944-1956-1968-1980-1992-2004

  Hayat dolu, sosyal, uyumlu, hayal gücü kuvvetli, merakli ve yasam
sevinciyle dolu bir insandir. Disardan bakildiginda açik, nazik ve dost canlisi
görünse de, gerçekte oldukça inatçi ve hesabidir. Keskin bir zekasi, ince bir mizah anlayisivardir; merakli ve fesat olabildigi gibi, her zaman samimi de degildir. En karmasik durumlardan ustalikla siyrilmayi bilir. "Tatli dil yilani deliginden çikarir"sözü Maymun burcu için söylenmis gibidir. Dürüstlük,diplomasi ve özgürlük tutkusu, en olumlu özellikleridir. Ask hayatinda tatli ve bagislayici görünüsünün altinda kararsizlik ve havailik gizlidir. Olgunluk çaginda ailevi yasaminda gerçek huzuru bulacaktir.

  ERKEK: Karmasik, orijinal, bireysel bir tiptir. Kelime oyunlarina ve imalara bayilir. Şık ve zarif olmaktan büyük keyif alir, lüksü sever. Pek çok yetenegi olan, kültürü ve dost tavirlariyla ilgi çeken Maymun erkegi,bos oturamaz.
Basindan çok sayida ask macerasi geçse de, aslinda aradigi derin degerlerdir.

  KADIN: Hem ruhen, hem bedenen daima genç kalan Maymun kadini çok meraklidir, herseyi ögrenmek için tükenmez bir arzu duyar. Ilgi çekici ve büyüleyici biridir ve farkedilmemesi neredeyse olanaksizdir. Tesvik edici, fakat kiskanç bir partner, sefkatli, yumusak ve çok özenli bir anne olur.
 
  HOROZ Yillar:1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005


  Sosyal, çok yönlü, orijinal, egzantrik ve zekidir. Her zaman ilgi odagi
  olmak ister ve konusma kabiliyeti sayesinde çogu kez bunu basarir. Öte yandan zalim, sabit fikirli ve gerçekleri görmesini engelleyecek kadar önyargili olabilir. Elestirilmekten hiç hoslanmaz. Çok çaliskandir,ancak yalnizca gerektigi zaman. Bir çogunu asla sonuçlandiramayacagini bile bile yeni projeler üretmeye bayilir. Askta utangaç, temkinli, duygusal ve sefkatlidir, ancak gerçek duygularini gizlemeyi çok iyi bilir. Kendine uygun bir partner bulamayabilir.Genellikle karsisina güvenilmez ve kuruntulu kisiler çikar.

  ERKEK: Keskin bir gözlemcidir; gözünden hiçbirsey kaçmaz. Huzursuz tatminsiz, otoriter,kendinden çok emin, daima hakli olmayi isteyen biridir.Uzun vadeli projelerden hoslanmaz. Askta sadik olmamasina karsin evlilige inanir, çocuklara deli olur. Sevilmeye ihtiyaci vardir.

  KADIN: Evin disindaki görevleri ile es veannelik rollerini hayranlik duyulacak bir basariyla yürütebilir. Iletisime açik, zeki,düzenli,planli biridir. Büyük duygusal çikislari vardir. Sorumluluklarinin bilincinde ve kiskançtir,isine karisilmasindan hoslanmaz.

 
 KÖPEK Yillar:1934-1946-1958-1970-1982-1994-2006


  Görev bilinci son derece gelismis olan Köpek burcu insani sadik, dürüst,
  adil ve kararlidir - tüm bu meziyetlerinin de farkindadir. Ne varki ilk bakista farkli bir görüntü çizer. Hassas ruhunu ve asaletini soguk,alayci bir maske altina gizler. Çok zekidir ve mizah duygusu gelismistir.Kendinden daha zayif olanlara hamilik etmesiyle takdir ve saygi toplar. Daima yardima  hazirdir, ancak takdir edilmemek onu derinden yaralar. Çin horoskobunun en sevimli tipleridirler. Askta çok vericidir ve abartmayi sever.Güvensizligi,sevme kapasitesinin önündeki en büyük engeldir.

  ERKEK: Hayal edilebilecek en sadik estir,fakat sevgisini göstermeyi bilmez.
  Açiklik ve netlik arar, özel hayatina girilmesinden hoslanmaz. Askta son derece koruyucudur, iletisimcidir; karsisindaki kisiden güven ve anlayis bekler. Koruyucu, evhamli ve sert bir baba olur.

  KADIN: Çok güzel ve disidir. Yumusak basli, duygusal, son derece hassas ve
  sakin bir kadindir. Kendisine deger verildigini hissetmeye duydugu ihtiyaç
  yüzünden mevki sahibi erkeklere zaafi vardir. Es olarak içten ve
sadiktir.
 
 
 DOMUZ Yillar:1935-1947-1959-1971-1983-1995-2007


  Sert bir mizaci vardir ve düsünmeden harekete geçer. Kafasina bir seykoydu
 mu fikrini degistirmek imkansizdir. Öfkesi korkunç olur, neyse ki uzun sürmez. Güçlü ve kararlidir, ancak kin,intikam gibi kelimeler onun kitabinda yoktur. Hosgörülü ve keyfine düskündür, sadik, samimi ve dürüst bir insandir.
  Görevine sadik olan Domuz burcu insani genellikle çok iyi yerlere gelir. Zaman zaman çok saf olabilir. Finans alaninda çok yeteneklidir, çok zengin olabilir. Askta partnerini çok fazla idealize etmeye egimli olmasi sebebiyle çogu kez hayal kirikligina ugrar. Esine ise hiç aci çektirmez.

  ERKEK: Sosyal bir tip olmakla birlikte (kulüplerden, derneklerden,kalabalik
  seyahatlerden ve kültürel aktivitelerden hoslanir) yabani bir yanı da
  vardir. Dürüst ve cömerttir. Cinsellige çok düskündür.

  KADIN: Is hayatinda çok yeteneklidir; profesyonel kariyer için
  yaratilmistir. Sevdikleri için hiçbir fedakarliktan kaçinmaz, askainanir,
  yalana ve ihanete tahammülü yoktur. Bir iliski sona erdiginde gururu,
  aglamasina ve yakinmasina engel olur.

 
 alıntı
  Logged 
 


รเ๒๒๏รђ

Çevrimdışı Original

 • Artık sende "biz" densin..
 • *
 • İleti: 1.352
 • Cinsiyet: Bayan
Ynt: ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2006, 09:12:04 Sal »

 YABAN ÖKÜZÜ Yillar: 1937-1949-1961-1973-1985-1997-2009

  Sükunet ve barisi sever. Hayatta agir ve emin adimlarla ilerlemeyi
ilke edinmiştir.Hiçbir engel cesaretini kiramaz. Sabirli ve inatçi,
oldukça muhafazakardırve rahatligi sever,maceradan hoslanmaz. Modayi
takipetmez. Yalniz kalmaktan hoslanir, is yapmaktan kaçinmaz ve yorgunluga dirençlidir. Nazik, arkadas canlisi, sadik ve sorumluluk hissi gelismis bir insandir. Askta samimi ve düzdür. Aile yasamini sever ve ailesinden hiçbirsey esirgemez.

    KADIN: Çok nazik, düzenli, hassas, kararli bir kadindir. Organizasyon yetenegi çok gelismistir. Istedigi herseyi de elde eder. Çok disi bir stili vardir, ama ölçülüdür. Esinin gölgesinde yasayabilir. Çok iyi biregitimcidir.Çocuklarina karsi hem sevecen hem biraz katidir.
 
 

Ahaaaha ha bana da yaban öküzü olmak yakışırdı.:D
"Bir körün parmak uçları kadar hassasına,az rastlanır kalbin"


Çevrimdışı elaisa

 • Forum Delisi
 • *
 • İleti: 484
 • Cinsiyet: Bayan
Ynt: ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2006, 11:45:22 Sal »

 
 
 FARE Yillar:1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008
 
  Çok zeki, girisken, çekic, konusma yetenegi gelismis,dinamik, ve faal,dakikavegiriskendir. Ayni zamanda hirsli, merakli ve huzursuz bir yapisi
vardir.Çok kolay arkadaslik kurar.Önsezileri gelismistir. Kivrak bir zekasi vardir.En
 zor durumlara bile kolaylikla uyum saglar. Ideallerine inanir,ailesine karsi çok koruyucu ve cömerttir. Ilgili bir ebeveyndir.

    KADIN: Çok pratik ve zeki, giresken, ayni zamanda romantik ve bagimsiz bir kadindir. Dogal ve sade bir güzelligi vardir ve çok çekicidir.Herkesle anlasir.adalet duygusu çok gelişmiştir kendisine karşı gelenleri kolay kolayaffetmez. Genellikle dogru erkekle evlenir, iyi bir ev sahibesi,sevecen bir es ve anne olur.


???
gideceksen gitumrumda değil hiç yoruldum artık yalan söylemekten ben zaten seni defalarca aldattım ben zaten seni günahlarımdan biri saydım iyisimi gideceksen git bana sorma bensiz ne olacak halin bana sorma kimler olacak yarin...

Çevrimdışı ShizofreN

 • Artık sende "biz" densin..
 • *
 • İleti: 2.001
 • Cinsiyet: Bay
Ynt: ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2006, 21:00:29 Sal »
HOROZ Yillar:1933-1945-1957-1969-1981-1993-2005


  Sosyal, çok yönlü, orijinal, egzantrik ve zekidir. Her zaman ilgi odagi
  olmak ister ve konusma kabiliyeti sayesinde çogu kez bunu basarir. Öte yandan zalim, sabit fikirli ve gerçekleri görmesini engelleyecek kadar önyargili olabilir. Elestirilmekten hiç hoslanmaz. Çok çaliskandir,ancak yalnizca gerektigi zaman. Bir çogunu asla sonuçlandiramayacagini bile bile yeni projeler üretmeye bayilir. Askta utangaç, temkinli, duygusal ve sefkatlidir, ancak gerçek duygularini gizlemeyi çok iyi bilir. Kendine uygun bir partner bulamayabilir.Genellikle karsisina güvenilmez ve kuruntulu kisiler çikar.

  ERKEK: Keskin bir gözlemcidir; gözünden hiçbirsey kaçmaz. Huzursuz tatminsiz, otoriter,kendinden çok emin, daima hakli olmayi isteyen biridir.Uzun vadeli projelerden hoslanmaz. Askta sadik olmamasina karsin evlilige inanir, çocuklara deli olur. Sevilmeye ihtiyaci vardir.


Elestirilmekten hoslanmaz kismi disinda katliyorum : )

Çevrimdışı çağla

 • Artık sende "biz" densin..
 • *
 • İleti: 2.055
 • Cinsiyet: Bayan
 • BEN & SEN
Ynt: ÇİN ASTROLOJİSİNE GÖRE
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2006, 21:35:28 Çrş »
KAPLAN Yillar:1938-1950-1962-1974-1986-1998-2010
 
 Çok çekici, karzimatik ve otoriter bir kisilige sahiptir. Gururlu vebagimsizdir.Dogustan fatihtir: girisken, asi, hirsli ve çogu zaman tehlikeli bir fatih. Olagandisi bir canliliga sahiptir. Hakettigi başarıyı çogunlukla kavusur.Askta içgüdüsel, tutkulu, kiskanç ve sahiplenici,bazen acimasiz, biraz yüzeyseldir. Çocuklarina çok düskündür.

  KADIN: Evin disinda birçok ilgi alani vardir. Modayi çok yakindan takip  eder, şıktır, begenilmekten hoslanir. Bagimsiz ve saldirgan, huzursuz
ve atilgandir, siradan asklardan nefret eder.Erkekle esit firsatlarda bir iliski ister. Kaplan kadinini elde etmek zordur.
 
Gecenin karanlığında, güneşin ışığında,
Suyun damlasında, selin coşkusunda
Kimi yanımdasın kimi rüyamda
Ama hep aklımdasın sakın unutma...