Evde Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Kirpik serumu dökülen ve canlılığını yitiren kirpikleri için en ideal iyileştirme yöntemidir. Piyasadaki kirpik serumu ürünlerini kullanmak istemeyenler ev yapımı serum tarifi ister misiniz? İşte ev yapımı doğal kirpik serumu tarifi…

Kirpiklerinde dökülme ve incelme sorunu yaşayanlar ya da daha uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler çareyi kirpik serumu kullanmakta bulur. Kirpik serumu, daha güçlü kirpikler sağlarken aynı zamanda kısalığından şikâyet edenlere de yardımcı olur.
Piyasada bu işe yarayan birçok kirpik serumu ürünü varken gerek fiyatının yüksekliği gerekse doğallığından şüphe edilmesi, kullanıcıları evde kirpik serumu yapmaya itiyor. Evinizdeki malzemelerle nasıl yapıldığını bildiğiniz ve doğallığından emin olduğunuz kirpik serumu yaparak, kirpikleriniz sağlık kazandırmak ister misiniz?

Doğallıktan yana olanlar için etkili kirpik serumu tarifi vereceğiz. Ancak ondan önce kirpikleriniz için önemli birkaç nokta hatırlatmak isteriz.

Sağlıklı kirpikler için yapmanız gerekenler:

*Makyajınızı temizlemeden (özellikle de göz makyajınızı) sakın uyumayın.
*Başkalarının makyaj malzemelerini (yine özellikle maskara, göz kalemi ve ruj) kesinlikle kullanmayın.
*Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihlerine dikkat edin.
*Çokça kullandığınız kirpik kıvırma aletinin kullanımı en aza getirin.
*Beslenmenize dikkat edin.
*Kirpiklerinizi temiz bir fırça ile tarayın.
*Besleyici yağlar ile sağlık takviyesi yapın.

Kirpik serumu tarifi!

Kirpik serumu için verdiğimiz bu tarifte olan malzemeler tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Aradığınız tüm malzemeleri aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak herhangi bir alerjik etkiye karşılık yine de bir uzmana sormanızı tavsiye ederiz.

Serumu kullanmaya başladıktan sonra 2 hafta içinde etkilerini göreceksiniz.

Kirpik serumu için malzemeler:

2 kaşık Hint yağı
2 kaşık Badem yağı
6 damla Argan yağı
6 damla Hindistan cevizi yağı
6 damla Üzüm çekirdeği yağı

Kirpik serumu hazırlanışı:

Öncelikle temin etmeniz gereken şey temiz bir şişe. Aldığınız bu yağların ölçüleri kadarını şişenin içerisine dökün.Ağzını kapattığınız şişeyi iyice karıştırın. Serumunuz hazır.

Kirpik serumu kullanımı:

Bir kirpik fırçası yardımı ile (Eski maskara fırçanızı iyice temizledikten sonra kullanabilirsiniz) her akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra kirpiklerinize ve hatta kaşlarınıza bu karışımı sürün.

Sabahları kirpik ve kaşlarınızda kalan fazlalıkları ve torluları yıkayın.

Kaynak:milliyet

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir