Dikkat… Şekerden vazgeçemeyenlere!

Şekeri Hayatınızdan Çıkartın!

Hepimiz şeker severek büyümüş olmamıza rağmen, bugün vazgeçmek için pek çok neden var; bağışıklık sisteminizi baskılayabilir, saçlarınızın beyazlamasına ve kırışıklıklara yol açabilir, yaşlanma sürecini hızlandırabilir, böbrek hasarına neden olabilir, diyabet ve osteoporozun gelişimine katkıda bulunabilir, vücudun mineral dengesini bozabilir ve daha birçok şeye sebep olur.

Cildinizin Yaşlı Görünmesine Neden Olur!

Şeker hormonları bozmanın yanı sıra yaşlanma, hastalık ve DNA’nın yıkımından sorumlu olan erkin kökçeleri (free radicals-erkin kökçe-Bir özdeciğe bağlı olsa da kimyasal bir tepkileşim boyunca, ya da geçici olarak bağımsız duruma geçebilen öğecikler kümesi) harekete geçirir. Yarın biraz daha genç görünmek için bugün şeker vazgeçmek gerekiyor.

Aşırı Derecede Bağımlılık Yapar!

Şekerin kokainden 8 kat daha fazla bağımlılık yaptığı kanıtlanmıştır. Yani bu şekeri her tükettiğinizde daha fazla isteyeceğiniz anlamına gelir. Sizi bilemeyiz ama bu bizim için biraz fazla korkutucu geldi.

Kilo Aldırır!

Şeker diş çürüklerini teşvik ettiği gibi, aynı zamanda boş yere kalori almanıza sebep oluyor. Eğer diyetteyseniz ve istenmeyen kilolarınızdan kurtulmaya çalışıyorsanız, yalnızca doğal şeker tüketmeniz gerekir. Oldu ki kilo almaya çalışıyorsanız bu bir sürü şeker yemeniz gerektiği anlamına da gelmez. Şeker hedefiniz ne olursa olsun, sizin için iyi değildir.

Ruh Hali Değişimlerine Sebep Olur!

Şeker ruh halinizde değişimlere de sebep olur. Şeker tükettiğinizde vücut bunu yakar ve daha sonra kan şekeriniz ani ve hızlı bir şekilde düşer. Bu metabolizma, ruh hali ve genel sağlık durumunuzu etkiler. Eğer gün içinde ruh halinizde değişimler yaşıyorsanız, şekeri listenizden çıkarın ve nasıl işlediğini görün.

Daha Aç Hissetmenize Sebep Olur!

Ne kadar şeker tüketirseniz, kendinizi o kadar aç hissedersiniz. Kahvaltınızı ettikten sonra, hiç kendinizi aç hissettiğiniz oldu mu? Bunun sebebi kahvaltıda çok şeker tüketmiş olmanızdır. Canınız tatlı, şekerli gıdalar ya da içinde şeker olan bir şeyler istiyor olabilir ama bunlar ihtiyacınız olmayan kaloriler içerir.

Bağışıklık Sisteminizi Baskılar!

Şeker yemek bağışıklık sistemini baskılamanın yanı sıra, soğuk algınlığı ve gripler gibi bazı hastalıklara vücudunuzu daha duyarlı hale getirir. Çeşitli çalışmalar gösteriyor ki vücutta düşük pH kanserin gelişmesi için uygun bir ortam sağlıyor. Eğer bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve kanseri önlemek istiyorsanız, buna öncelikle şekeri bırakarak başlamalısınız.

Zihin Bulanıklığına Sebep Olur!

Hepimiz her gün yapması gereken birçok şey var ve tüm bu koşturmacanın içinde bulanık hissetmek kesinlikle ihtiyacımız olan en son şey. Ancak şeker tüketmenin aslında zihin bulanıklığına sebep olduğunu biliyor muydunuz? Bizce bu, bugün şeker vazgeçmek için sağlam bir neden.

 

Biliyoruz ki, şeker kilo alımına ve çok sayıda sağlık sorunlarına neden oluyor, öyleyse neden daha iyi ve sağlıklı hissetmek için iyi şeker vazgeçmiyoruz? Hayatınızdan işlenmiş şekeri çıkarın ve doğal şeker tüketmeye başlayın. Sonuçlar büyük ölçüde size hayrete düşürecek!

Şekerden vazgeçecek misiniz?

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir