Denenmiş Güzellik Sırları

İhtiyaç duyduğumuz güzellik sırlarını bir araya getirdik; Biz denedik ve memnun kaldık, siz de deneyin!

1. Kirpiklerimize rimel sürdükten sonra kirpik uçlarında biriken kalıntılar güzelliğimize gölge düşürür. Temiz ve kuru bir diş fırçasıyla kirpiklerinizi tararsanız kirpik uçlarında toplanmış rimel kalıntılarını temizleyebilirsiniz.

2. Kaşlarınız gürse ve bir türlü şekle girmiyorsa; temiz bir diş fırçasının üzerine biraz saç spreyi sıkıp kaşlarınızı tarayın. Kolayca şekle gireceklerdir.

3. Rimelimiz kuruduğunda aklımızdan hep içine biraz su eklemek gelir ama işe yaramadığını görürüz. Size, işe yarar bir önerimiz var; rimelin kapağını sıkıca kapatın. Bardağın içine sıcak su doldurun. Kapağı kapalı rimeli 2 dakika sıcak suda bekletin. Rimeliniz yumuşayacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.
4. Soğuk ağda bantları zamanı olmayan kadınlar için idealdir. Her ne kadar kullanma talimatında iki elinizin arasında ısıtın deseler de bu ısıtma yeterli değildir. Sadece bir dakika saç kurutma makinesini ağda bandının üzerine tutun. Ağda yeterince ısınmış olacak ve tüylerinizi mükemmel bir şekilde alacaktır. Eğer ağda bandı yapıştırdıktan sonra soğursa yine saç kurutma makinesini üzerine tutarak ısıtabilirsiniz.

5. Ağda sonrasında oluşan kızarıklıklar canımızı yakar. Temiz bir poşetin içine bir parça buz koyup kızarıklık olan bölgede gezdirin. Kısa sürede acısı geçecek, kızarıklık yok olacaktır.

6. Sivilce çıkacağını hissettiğinizde uyumadan önce sivilcenin üzerine süzme bal sürün. Etrafa dağılmaması için üzerine yara bandı yapıştırın. Uyandığınızda sivilceniz iyileşecektir.
7. Yağlı ciltlerin en büyük sorunu alın ve burun bölgesi üzerindeki parlamadır. Cildinizin yağ dengesini ayarlamak için bir kâse yoğurda ihtiyacınız var. Cildiniz kuruyken yoğurdu masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

8. Sırtınızda ya da göğüs bölgenizde sivilce sorunu yaşıyorsanız kil maskesini deneyebilirsiniz. Aktar ve doğal ürün satan dükkânlardan alacağınız kili klasik maskeler gibi cildinize uygulamanız ve ılık suyla durulamanız yeterli!

9. Kuru ciltlerin neme ihtiyacı vardır. Cildiniz için gerekli nemi sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey; bir avuç toz şeker! Banyo suyuna bir avuç toz şeker ekleyin ve her zamanki gibi banyonuzu yapın. Teninizdeki yumuşaklığın keyfini çıkarın.
10. Bebekler için yapılmış ıslak mendiller acil durumlar için birebirdir. Makyaj kalıntıları, terleme, kıyafet lekeleri gibi kriz anlarında yardımınıza koşar. Kaliteli markaların ürettiği ıslak mendilleri mutlaka çantanızda bulundurun.

11. Makyaj temizlemek için mutlaka tonik almanıza gerek yok. Sadece bir adet taze limon en etkili makyaj temizleyicisidir. Üstelik cildinizdeki siyah noktaların giderilmesine de yardımcı olur.

12. İnce çorabınız kaçmış olabilir ama bu atacağınız anlamına gelmez. Saçlarınıza zarar vermeyecek bir saç lastiği yapabilirsiniz. İnce çorabın bacak kısımlarından 5 cm genişliğinde kesitler çıkarın ve saç tokası olarak kullanın. Kesinlikle paket lastiği gibi saçlarınızı koparmayacaktır.

13. Saç spreyi saçınızın şeklini sabitlemeye yarar ve bunu herkes bilir. Peki, ince çorabınızı saç spreyiyle koruyabileceğinizi biliyor muydunuz? İnce çorabı giymeden önce yukardan aşağı doğru hafifçe saç spreyi sıkın ve kaçmasını önleyin.

14. Küpenizin arkasındaki tutacak kaybolmuş olabilir ki olması muhtemeldir. Kalemlerin arkasındaki silgiyi çıkarıp küpenin arkasına takın. Sabitlenmesini sağlayacaktır.

15. Dolgun ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak ister misiniz? O halde dişlerinizi her fırçaladığınızda dudaklarınızı da fırçalayın. Böylece dudak üzerindeki ölü derileri arındırmış olursunuz.

16. Güneş altında saçlarınızı korumak ve bakım yapmak istiyorsanız zeytinyağı kullanın. Saçlarınıza sürdüğünüz yağ, güneş altında ısınacak ve derinlere nufüz edecektir.
17. Pudra; cildinizdeki kusurları gizlemek ve makyajınızın kalıcı olması sağlamak için muhteşem bir kozmetik üründür. Bazen pudra kullanımında ölçüsünü kaçırabilirsiniz. Pudra fazlalıklarını almak için tek ihtiyacınız olan ıslak mendildir. Pudra fırçasını ıslak mendille iyice silip kuruması için biraz bekleyin. Temiz fırçayı yüzünüzde gezdirip pudra fazlalığını alın.

18. Rujunuzun rengini seviyor ancak mat görünümünü beğenmiyorsanız ya da dudak parlatıcınız bittiyse biraz simli fara ihtiyacınız var! Daha parlak dudaklar için rujunuzu sürün, alt dudağınızın orta kısmına biraz simli far uygulayın.

19. Jel allıkların uygulaması pratiktir ve uzun süre boyunca kalıcılığını korur. Tüpte koyu renk görünen jel allıklar teninize uyguladığınız hafif ve pembemsi renk alır. Bir parça jel allığı yanaklarınıza sürün ve parmak uçlarınızla dağıtın.

 

 

Kaynak:yüksektopuklar

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir