Çilekli Magnolia Tatlısı…

Magnolia tatlısı tarifi son dönemlerde en çok aranan tariflerden biri. Magnolia tatlısı tarifi çileğinde taze olduğu bu mevsimde yapılabilecek en güzel tatlı.

Magnolia tatlısı tarifi havaların ısınması ve taze taze çileğin çıkmasıyla son dönemlerde en çok aranan tatlı tarifi oldu. Yapımı oldukça kolay olan ve lezzeti de mükemmel denebilecek kıvamda. Sütlü tatlı sevenlerin bir kez tattıktan sonra asla vazgeçemeyecekleri Magnolia tatlısı tarifini vermeye başlayalım.

Malzemeler;

*Burçak bisküvi
*Fındık (ezilmiş)
*Çilek

Muhallebisi için malzemeler;

*1 litre süt
*3 kaşık nişasta
*1 kaşık un
*1 bardak şeker
*1 yumurta sarısı
*Krema
*Vanilya

Yapılışı:

Öncelikle muhallebi yapımından başlıyoruz. Krema dışındaki tüm malzemeleri derin bir tencerenin içine koyun ve tel çırpıcı ile çırparken pişirin. Muhallebi kıvamına geldiği zaman ocağın altını kapatın ve kremayı ekleyin pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırpın.

Bisküvilerinizi blendırdan geçirip toz haline getirin. Tatlı kaselerinizin içine bir kaşık muhallebi koyup üzerine toz bisküvilerinizi koyun. Araya dilimlediğiniz çileklerden bir iki tane atarak kaseyi dolduruncaya kadar bu ileme devam edin. En üstüne yine çilek dilimleri koyabilirsiniz. Afiyet olsun 😉

Kaynak:milliyetmutfak

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir