Bunları yerseniz selülitten kurtulursunuz!

Çok fazla şeker ve tuzdan kaçının!

Sağlıklı beslenerek selülit görünümünü azaltabilirsiniz.
İlk olarak çok fazla şekerden kaçının çünkü şeker yağ hücrelerinde depolanır ve onların genişlemesine neden olur.
İkinci olarak ise tuz tüketimini sınırlayın. Sodyum vücutta sıvı tutulmasına neden olur ve böylelikle selülit görünümü daha da kötüleşir. Günde 6 çay kaşığından fazla şeker tüketmeyin ve 200 gramdan fazla sodyum içeren yiyeceklerden uzak durun.

 

 

Kahvaltınıza keten tohumu ekleyin!

Keten tohumu östrojen seviyelerini destekler ve kollajen gelişmesini artırır. Kolajen bağ dokusunun ana bileşenidir; cildi güçlendirerek, selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Yulaf ezmesi, tahıl ve yoğurdunuza her gün 2 yemek kaşığı serpin, ya da selülit oluşumunu önlemek için yalnızca tohum olarak da yiyebilirsiniz.

 

 

Günde 8-10 bardak su tüketin!

Su, derinin altında gizlenen ve selülit topaklarının daha görülebilir olmasını sağlayan yağ katmanlarını ve toksinleri vücuttan dışarı atmayı sağlar.
Günde 8-10 bardak su içmeye özen gösterin. Cildin nemli kalması pütürlü görünümü azaltır.

 

 

Gotu kola ekstresi!

Gotu kola ekstresi özellikle selülit azaltmadaki etkisi araştırılmış ve iyi sonuç vermiş birkaç bitkiden biridir. Bu, kafein içermeyen destekleyici ürünün rahatlatıcı etkileri de vardır. Gotu kola özü, cildin elastikiyetini artırır ve engebeli selülit görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur.

 

 

Kaynak:taylankümeli.com

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir