Boyun kırışıklığına doğal çözümler!

Boyun kırışıklığı bayanların ileriki yaşlarda ortaya çıkan sorunlarından biridir. Boyun kırışıklığını yok etmek için gündelik hareketlerinize dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda doğal bakımlar uygulayarak kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

 

-Boyun kırışıklığını engellemek için yatış tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkta yatmanız boyun kırışıklığınızı azaltacaktır.

 
-Otururken veya hareket halindeyken boyun kısmı son derece dik tutulmalıdır. Boynunuzu dik tutarsanız kırışıklıkları engellemiş olursunuz.

 
-Gün içinde yapacağınız boyun hareketleri kırışıklıkları engeller. Sağa ve sola, yukarı ve aşağı yapılan boyun egzersizleri oldukça faydalıdır.

 

 
-Boyun kırışıklıklarına en iyi gelen spor dalı yüzmedir. Boynunuzu daima ileri doğru tuttuğunuz için kırışıklıkların oluşması oldukça güçtür.

 
-Boyun masajı yapmak kırışıklıkların engellenmesini sağlar. Zeytinyağı ile yapacağınız masaj boyundaki deriye oldukça iyi gelir. Boynunuza masaj yaparken aşağıdan yukarı doğru hareketlerle ve mutlaka bir kremden yardım alarak masaj yapmalısınız.

 
Boyun kırışıklığı için Maske:

1 adet yumurta akını boynunuza masaj yaparak sürün. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Yumurta akının cildi germe özelliği vardır. Bu yüzden boyun kırışıklıklarına oldukça iyi gelir.

 
-Boyun kırışıklığı için iyi gelen maskelerden biride deniz tuzu ve zeytinyağı karışımıdır. Zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırarak boynunuza masaj yapın. 15 dakika sonra durulayın. Boynunuz yıkandıktan sonra daha canlı ve gergin gözükecektir.

 
-Cildinize uyguladığınız peeling maskelerini boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Boyunda kurumasını beklediğiniz maskeleri ılık su ile yıkamanız gerekir.

 
-Yapılan işlemlerin ortak amacı boyun bölgesini canlı tutmaktır. Boyun kırışıklığı için daima nemlendirilmesi şarttır. Vücudunuza ve yüzünüze krem sürerken boyun bölgenizi de ihmal etmemelisiniz.

 

 

 

Kaynak:kidim.com

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir