Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçların bakımları için o kadar fazla kozmetik ürünü var ki hangisini alıp saçınıza süreceğinize kesinlikle karar veremezsiniz. Saçlarınız yağlı ise ayrı bir dert, kuru ise ayrı bir dert. Bunun için yağlı saçlara temizleme kremleri kuru saçlara nemlendirici kremler var ancak bunlar olmasın ben doğal yönden saçlarımın bakımını yapmak istiyorum diyorsanız o zaman bitkisel yağlarla saç bakımı yapabilirsiniz.
Bu durum aslında çok güzel çünkü saçlarınızın bakımlarını yapmak adına kimyasal ürünleri kullanmanız gerekmiyor tamamen doğal yağlardan bakım kürü yaparak saçlarınızı çok güzel bir şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Aslına bakarsanız saç bakımının günümüz şartlarında koşuşturma ve hızlı yaşam tarzı içerisinde yapmak oldukça güçtür ancak ben yaparım saçlarıma bakarım diyenler için Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar hakkında bilgi verelim.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı saçlarınızı canlandıracak ve saçlarınızın köklerini beslediği için aynı zamanda uzamasına da yardımcı olacaktır. Kökleri beslenen saçlarda kolay kolay dökülmezler. Biberiye yağını saçınıza tek başına sürmemelisiniz çünkü bu yağ esasiyel bir yağdır inceltilmesi gerekir bunda da badem yağı ve zeytinyağı kullanarak inceltebilirsiniz.

Ardıç Yağı

Çok güçlüdür ve antiseptik bir yağdır aynı zamanda saç derinizi çok güzel besler ve egzema gibi hastalıklardan uzak kalırsınız. Bir kap içerisine on damla ardıç yağı damlatın ve beş altı damla biberiye yağı katıp karıştırın içerisine zeytinyağı eklerseniz de yararlı olacaktır sonra saçınıza masaj yapar gibi iyice yedirin. 2 saat bekleyin sonra yıkayın.

Jojoba Yağı

Jojoba yağını çok fazla kırılan saçlarda kullanabilirsiniz çünkü saçlarınızı kurumaktan kurtaracak ve nemlendirecektir. Bunu da yine masaj yaparak yedirmelisiniz.

Hindistancevizi Yağı

Saçlarınız aşırı yıpranmış ise kesin çözüm olabilir hafta da en az iki üç defa uygulayın Hindistan cevizi yağını saçınızın tamamına sürün ve streç bir filmle kaplayın yarım saat dursun sonra yıkayın etkisini göreceksiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağında bulunan asitler saçınızı besleyip onarır saç derinizi yumuşatır ve saçınıza parlaklık verir yarım çay bardağına zeytinyağı koyup sonra onu güzel bir şekilde masaj yağın 1 saat kadar bekleyip yıkayabilirsiniz.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir