Aspirinin işe yaradığı 10 mucizevi yer!

Bir ilaç olmasının dışında aspirinin mucizesini biliyor musunuz?

Kepeklerinizden kurtulun

Eğer kepek problemeniz varsa ve tamamen kurtulmak istiyorsanız aspirini deneyin. 2 ya da 3 tane aspirini toz haline getirin ve eline aldığınız şampuan damlasına katın. Saçınızı bu karışımla yıkayın ve diplerinize de uygulayın. 5 dakika bekleyin ve daha sonra normal şampuanla tekrar yıkayın. Haftada 1 ya da 2 kez bunu tekrar edin.

Akne ve sivilcelerin tedavisi

Akne ve sivilceyle yüzünüzün güzelliğini engelleyen görüntüyü aspirinle azaltabilirsiniz. 2 ya da 3 aspirini kırarak limon suyu ile karıştırın ve aknelerinize uygulayın. Birkaç dakika yüzünüzde tuttuktan sonra yıkayabilirsiniz. Her gün bunu tekrar edin.

Kıyafetlerdeki lekeler

Aspirin kullanarak tüm lekelerden kurtulabilirsiniz. 2 ya da 3 aspirini toz hale getirin ve yarım bardak ılık su ile karıştırın. 2 ya da 3 saat lekenin üstünde bekletin ve kıyafeti makineye atın.

Taze ve verimli açan çiçekler

Çiçekleriniz tazeliğini aspirin ile koruyabilirsiniz. Özellikle güller için iyi gelen bir tarif;vazodaki suya bir kaç toz aspirin ekleyin,isteğinize göre çiçekleri kesip düzenleyin ve birkaç günde bir vazoyu değiştirin.

Burun piercing şişliği

Piercingten dolayı oluşan şişlikleri aspirin kullanarak tedavi edebilirsiniz. 4 aspirin tabletini biraz su ile karıştırın. Şişkin olan bölgeye uygulayın ve bir gece bekletin. Bunu her gün tekrar edebilirsiniz.

Ayağınızdaki nasırlardan kurtulun

Aspirin ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza yardım eder. 3 toz aspirini, 1 kaşık limon suyunu ve 2 kaşık suyu karıştırın. Bir parça bezi mikrodalgada ısıtın ve bu bez yardımıyla karışımı nasırlı bölgeye sürün. 10 dakika sonra sünger taşı ya da topuk taşı ile temizleyin. Cilt yumuşayana kadar bu uygulamaya devam edin.

Arı sokmaları

Aspirin, acıyı ve şişi azaltmaya yardımcı olur. 2 ya da 3 aspirini alın birkaç damla suda eritin ve ısırılan bölgeye uygulayan. Kuruyunca ılık su ile yıkayın. Gerekirse bu uygulamayı tekrar edin.

Sinek ve böcek ısırıklarının tedavisi

Aspirin, teninizde olan kızarık ya da yanmaları geçirebilir. Birkaç aspirini toz haline getirin ve birkaç damla su ile karıştırın. Isırılmış bölgeye sürerek bir kaç saat bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın.

Keloidleri azaltın

Aspirin keloid boyutlarının küçülmesine yardım eder. 4 aspirini limon suyu ile karıştırın. Keloid olan bölgeye uygulayın ve en az 20 dakika bekleyin.Kuruduktan sonra yıkayın ve zeytin yağı ile o bölgeyi yumuşatın.

Kıl dönmesi tedavisi

Kıl dönmesi, birçok rahatsızlığa sebep olabilir, bunu aspirinle tedavi edebilirsiniz.2 ya da 3 aspirini 1 çay kaşığı ılık suda eritin. 1 çay kaşığı bal ekleyin. Tedavi etmek istediğiniz bölgeye sürün ve 10 dakika bekleyin. Ilık su ile yıkayın ve cildinizi kurutun. Hafatada 1 ya da 2 kez bunu uygulayın.

Kaynak:milliyetsağlık

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir