2014 Modası Güneş Gözlükleri

Kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından birisi olan güneş gözlükleri bahar aylarının gelmesiyle yeniden gündeme geldi. 2014 ilkbahar / yaz sezonunda ünlü markaların birbirinden güzel güneş gözlükleri içerisinde sizler için en uygun olanlarını seçtik. 2007 – 2008 yılında moda olan aynalı modellerin bu yıl yine gözde tercihler arasında yer aldığını söylesek hiç abartmamış oluruz. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda pek tutmayan buna rağmen son bahar aylarında hemen hemen herkesin gözünde görmeye alıştığımız leopar ve çiçek desenli çerçevelere sahip gözlükler 2014 ilkbahar ve yaz aylarında da bayanların en çok tercih edeceği tasarımlar arasında yer almakta. Bu sezon takip ettiğimiz güneş gözlüğü kreaksiyonlarında Flip-up adı verilen gözlüm modellerinin üreticiler tarafından tercih edildiğini farkettik. En başta Gabbana, Rayban, Voque, Police gibi ünlü markalar 2014 ilkbahar – yaz kreaksiyonlarında Flip-Up adı verilen ve gözlük çerçevelerinin üst kısmından ince teller halinde birbirine yapışık tasarımları öne çıkarmakta. Flip-Up gözlükler aynı zamanda değiştirilebilir renkli İsterseniz sözü fazla uzatmadan 2014 modası güneş gözlüklerine ait görselleri sizlerle paylaşalım.

Flip-Up gözlükler başta Avrupa ve ABD olmak üzere şimdiden caddelerde ve optikçilerdeki yerini almaya başladı. İlk bakışta biraz ilkel görünse de Flip-Up gözlükle spor tarz tercih edenler için vazgeçilmez bir aksesuar olacak gibi. Flip-Up gözlüklerin ardından sıkça görmeye alışacağımız yeni tarz gözlükler ise pembe cam ve yuvarlak çerçeveli tasarımlar olarak karşımıza çıkmakta. 2013 modasının devamı niteliğindeki pemba gözlüklerden örnekleri aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.Başta Rayban olmak üzere Police ve Integro markalarının tasarımlarında 2012 yılından bu yana değişmeyen en önemli unsur Aviator style gözlükler oldu. Top-Ten ile moda olan Aviator gözlükler 2014 yılında da sıkça tercih edilen modeller arasında olacak.

Yine eskilerin moda rüzgarlarının estiğini söyleyebilmek mümkün. Çünkü aynalı gözlükler bu sene de moda tasarımlar arasında.Kedi Gözlükler: 1970′lerin nostaljik modellerinden birisi olan kedi tarzı gözlükle bu yıl sıkça rastladığımız tasarımlardan birisi olarak yerini aldı. Başpta Tom Ford tarafından üretilen cat eye gözlükler imaj bakımından kendi tarzını yaratan bayanlar için ideal tercihlerden birisi.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir