Gönderen Konu: 1 bilet al, bir koltuk yenile!!!  (Okunma sayısı 1433 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cıvan

  • Forum Tutkunu
  • *
  • İleti: 111
  • Cinsiyet: Bay
1 bilet al, bir koltuk yenile!!!
« : 23 Ağustos 2007, 13:05:32 Prş »
 Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin bahçesinde bu akşam sergilenecek "Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar" adlı etkinliğe bilet alanlar Münir Özkul Sahnesi'nin koltuklarının yenilenmesi kampanyasına katkıda bulunmuş olacaklar.

HABER MERKEZİ Tiyatro Oyuncusu Nazif Uslu ve ekibinin geçen hafta tadilat çalışmalarını başlattığı İstanbul Aksaray'daki tarihi Münir Özkul Sahnesi'nin koltuklarının yenilenmesine destek vermek amacıyla Nazım Hikmet Kültür Merkezi bünyesinde düzenlenen "1 bilet al 1 koltuk yenile" kampanyasının ikinci etkinliği bu akşam NHKM bahçesinde sergilenecek. Nazım Hikmet'in şiirlerinden oluşan Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar adlı etkinliğin başlama saati 21:00. Yönetmenliğini sanatçı Orhan Aydın'ın yaptığı dinletide Metin Coşkun, Orhan Aydın, Renan Bilek ve Ezgi Özcan şiirleri ve müzikleriyle Nazım Hikmet'in az bilinen şiirlerini izleyicilerle paylaşacaklar. Etkinliğe katılanlar ayrıca Nazım Hikmet'in kendi sesinden şiirleri dinleme imkanı da bulacaklar.

Münir Özkul Sahnesi ayağa kalkıyor
1960'lı yıllardan bugüne gelen bir tarihi mekan Münir Özkul Sahnesi. Tiyatro sanatçısı Nazif Uslu ve ekibinin restorasyonuyla sanata yeniden merhaba demeye hazırlanan sahnenin restorasyon masraflarına destek olmak amacıyla bir etkinlik programı hazırlayan NHKM'nin 1 bilet al 1 koltuk yenile isimli kampanyadaki ilk etkinliği geçen hafta NHKM Bahçesi'nde sergilenen Yeşil Papağan Limited adlı oyundu. Bu akşam sergilenecek Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar adlı şiir dinletisinin geliri de "1 bilet al 1 koltuk yenile" kampanyasına aktarılacak. Kampanyaya destek giderek artarken Münir Özkul Sahnesi'nin tadilat çalışmaları da hızla devam ediyor.