Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Özgün Hikayeler / GEÇMİŞİNİ ARAYAN KIZ BÖLÜM – 12
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 15 Ekim 2018, 20:02:28 Pzt »
GEÇMİŞİNİ ARAYAN KIZ BÖLÜM – 12

Necmi rakamları inatla tuşlamaya devam ediyordu. Bu lanet rakamları kaç defa tuşladığını hatırlamak bile istemiyordu.     Birden karşıdan telefonun açıldığını fark edince içinden derin bir oh çekti.
Necmi,
‘’Alo Kaya sen misin?’’
Kaya,
‘’Evet benim sen kimsin?’’
Necmi,
‘’Vay bee ne çabuk unuttun beni devrem? Ben Necmi.’’
Kaya,
‘’Vayyy  Necmi’cğim gece nöbetinden çıktım salak gibiyim, birden sesini alamadım. Ne var, ne yok?’’
Necmi,
‘’Seninle buluşmam lazım. Ne zaman müsait olursun?’’
Kaya,
‘’Akşam üzere buluşsak. Beni aradığına göre konu önemli.’’
Necmi,
‘’Hem de çok önemli.’’
Kaya,
‘’Biraz daha uyumam lazım. Saat altı gibi her zaman çıktığımız kafeye gel. Orada olacağım.’’
Kaya,
‘’Okey tamam.’’’
     Kafeye girdiğimde Kaya köşedeki Masaya çökmüş beni bekliyordu. Karşısına geçip oturdum. Hoş beşten sonra.
Kaya,
‘’Söyle bakalım Necmi’ciğim derdini söylemeyen derman bulamazmış.’’
Necmi,
‘’Sen önce şunu söyle bana hala acilde mi çalışıyorsun?
Kaya,
‘’Evet artık acilin demirbaşı oldum.’’
Necmi,
‘’Bak bu çok iyi.’’
     Necmi cebinden resmi çıkarıp Kaya’nın önüne bıraktı.
Necmi,
‘’Bak bakalım resimdeki şu yaşlı adam sana bir çağrışım yapıyor mu?
Kaya resme dikkatli, dikkatli baktı
Kaya,
‘’Çıkaramadım, bu adamla ne alakam olabilir ki?’’
Necmi,
‘’Hiç bir alakan yok, bir araştırma yapıyorum. Bütün yollar bu yaşlı adama çıkıyor.’’
Kaya,
‘’Madem öyle şu konuyu baştan sona bir anlat bakalım.’’
Necmi,
‘’Önce anlatmaya bir soru sorarak başlayayım. Olası bir trafik kazasında, hastayı hangi hastaneye götürürler?‘’
Kaya,
‘’Normal durumda ambulans hastanın durumun göre en yakın hastaneye götürür. Ama bazı durumlarda hasta sahiplerinin istediği hastaneye götürülür.’’
     Necmi şimdi işimiz biraz daha kolaylaştı. Kaza esnasında büyük bir ihtimalle adam yalnızdı. Resimdeki yaya geçidinin yerini çıkartabildin mi?
Kaya,
‘’Bekle biraz daha dikkatli bakayım. Burası Şehreminindeki yaya geçidi değil mi?’’
Necmi,
‘’Bravo orası. Orada kazaya uğrayan bu amcayı nereye götürebilirler.
Kaya,
‘’Yani bizim acile mi götürüldü diyorsun?’
Necmi,
‘’Bana göre evet. Şimdi senden tam olarak istediğim şu. Sana bir tarih vereceğim. Bu verdiğim tarihten on gün geriden başlayarak trafik kazasından acile gelen hasta olup olmadığını kontrol edeceksin. Eğer bu amca sizin acile yatmışsa bana yaşadığı yerin adresini temin edeceksin Bu kadarcık bir işi artık beceremem deme.’’
Kaya,
‘’Eğer bizim acile getirildi ise bu işi oldu bil dostum.’’
Necmi,
‘’Şimdi şu dosyayı al sormak istediğin bütün bilgiler bu dosyanın içinde mevcut.
Kaya,
‘’Merakımı mazur gör ama doktorluğu bırakıp polis hafiyeliğine başladın da benim haberim mi olmadı? Bu adam çok mu önemli?’’
Necmi,
‘’Tahmin edemeyeceğin kadar önemli bir genç kızın bundan sonraki yaşamını etkileyecek kadar. Yapacağın işin karşılıksız kalmayacağını da bil.’’
Kaya,
‘’Şimdi ben eve gidip kaldığım yerden uyumaya devam edebilir miyim?’’
Necmi,
‘’Daha burada mısın?’’
Necmi,
‘’Kaya gidince derin bir oh çekti. Önümüzden bir engel daha kalktı. Kaya akıllı çocuktur bu adam eğer Kaya’nın çalıştığı acile götürüldüyse bu işi halleder. Ve adresi bulup getirir.’’

Devamı var
2
Özgün Şiirler / ÖZEL BİR ADAM
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 21 Eylül 2018, 20:42:14 Cum »
ÖZEL BİR ADAM

Aynı olmayı sevmem
Sevmem başkalarına benzemeyi
Özel olmalıyım her şeyimle
Eşim benzerim olmamalı
Olmalı kalbim iyi ve güzelliklerle
Dolu ve masumiyetin en alası
Severim insanları ve çocukları
Ellerimle değil, gözlerimle değil,
Sevgi dolu yüreğimle.
Ben her şeyimle özel olmalıyım
Sevgi dolu özel bir adam.

21.09.2018/ Cuma
T.A.P.
3
Özgün Şiirler / RESSAM
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 10 Mayıs 2018, 21:27:26 Prş »

RESSAM

Islak ıslak çiz resimlerini ressam
Yağdır yağmuru kuru toprağa
Gölcükler oluştur tablonda
Kuşlar mus mutlu yıkansın
Elleriniz palet tutsun fırça tutsun
Gözleriniz hep güzelliklerle buluşsun
Ressamsın sen her daim resim yapacaksın
Etrafına bembeyaz tuvalde güzellikler saçacaksın.
Ressamsın sen ressam arkadaş

Tüm ressam kardeşlerime

Tayyar Bedri ( T.A.P. )

4
Özgün Yazılar / MEKTUP / Hikâye tadında bir hikâye
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 27 Mart 2018, 14:12:45 Sal »
MEKTUP
Bölüm-1

Hikâye tadında bir hikâye

Adam çayından bir yudum aldıktan sonra, kızın yüzüne baktı. Siz çok şanslı bir nesilsiniz dedi. Kız hafifçe gözlerini açarak hayretle baktı. ‘’ Neden böyle konuşma gereği duydunuz? Adam kıza bir kere daha bakarak’’ Her konuda o kadar çok seçeneğiniz var ki ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Belki de haklısın diye cevap verdi kız. ‘’ Gelin sizinle bir oyun oynayalım.’’ Adam ‘’ nasıl dedi?’’ Kız biraz düşündükten sonra ‘’ Benimle mektuplaşır mısınız? Ayda bir mektup, telefon yok, washap yok, instigram yok. Sadece mektup var. Sizin zamanızdaki gibi.’’ Adam hiç düşünmeden cevapladı. ‘’Evet, varım’’ Dedi. ‘’Ama seni çok az tanıyorum.’’ Kız ‘’ İşte beni tanımak istiyorsan sana fırsat yaz bana. Ben de seni tanımak istiyorum.
Gülüştüler, bu şaka gibi bir şeydi. Bir birini çok az tanıyan iki yetişkin insan mektuplaşarak bir birlerini tanımaya çalışacaklardı.
İlk mektubu kız yazdı. Okuduğu şehrin, okuduğu okulun bahçesinden. Adam, mektup eline geçtiği zaman çok şaşırdı. Sanmıştı ki konuşmaları o gün oturdukları masadan kalktıkları zaman geride kalacak. Bir daha kimse hatırlamayacak. Kız sözünü tutmuştu, mektupta kullandığı cümleler adeta kendisini onere etmişti. Hemen oturdu kâğıdı kalemi önüne alarak düşünmeye başladı. Ne yazmalıydı? Kız ne demişti? ‘’ Aklına ne gelirse onu yaz.’’ O’da öyle yaparak yazmaya başladı. Neden sonra saatine baktığında ikinci dosya kâğıdını doldurmuştu. Ertesi günü ilk işi mektubu postaya vermek oldu.
Aradan geçen iki senede yirmiye yakın mektup yazdılar karşılıklı olarak. Artık bir birlerini çok iyi tanıyorlardı. Şaka ile başlayan mektup arkadaşlığı filizlendi dal budak sardı sağlam sarsılmaz temeller üzerine oturdu.
Kız okul tatillerinde adamın yaşadığı şehre geldi. Buluştular, adam güncel olaylardan, yaşadığı hastalıklardan, kız ise Gurbette okumanın okulun zorluklarından bahsettiler. Konuşacak birçok ortak konular üzerinde tartıştılar. Ayrılık vakti geldiği zaman, Kız adama bakarak, bir dahaki gelişimde devam ederiz sözünü vererek kendi yollarında yürümeye devam ediyorlardı. Kız bir daha, bir daha geldi. Yaptığı ilk iş mektup arkadaşını bulmak oluyordu.
Artık okulunu bitirmesine çok az zaman kalmıştı. Gencecik bir savaş muhabiri olarak mezun olacaktı.
Son gelişinde yine arkadaşının yanına gitti. Karşısına oturup anlatmaya başladı. Arkadaşı her ne kadar cevap veremese de çok iyi bir dinleyici idi. Zaman su gibi akıp geçmişti. Ayağa kalktı arkadaşının çok sevdiği papatyaları mezarının başına bıraktı. Gözünden süzülen birkaç damla gözyaşının eşliğinde mezarlığın kapısına doğru sarsak adımlarla yürüdü. Düşünceleri kopuk, kopuk ta olsa şunu söylüyordu.’’ Bir daha ki gelişime kadar hoşça kal arkadaşım. Sakın bir yere gitme.''
5
Özgün Şiirler / BİR YAPRAK DAHA DÜŞTÜ-6
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 27 Mart 2018, 14:03:41 Sal »
BİR YAPRAK DAHA DÜŞTÜ-6

Günaydın demelisin
Gün aymasa da bana
Hemen şimdi
Biliyorum her daim
Olmak istersin yanımda
Yeter ki gönüller bir olsun
Dikilelim sessizce yan yana.
Cenazenin başucunda.
Bir gün daha bitiyor
Acılara ve üzüntülere gebe.
Bir yaprak düşüyor bizim eve.
Bir ucunda annem bir ucunda ben.
Günaydın demelisin
Gün aymasa da bana.

Nisan/ 2017
Tuğrul Ahmet Pekel
6
Özgün Şiirler / UMUDUMUZ YARINLAR OLSUN-3
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 27 Mart 2018, 14:01:19 Sal »
UMUDUMUZ YARINLAR OLSUN-3

En içten dualarımda saklısın
Her daim aklımda ve kalbimdesin
Bir saksı, saksıda çiçek senin çiçeğin
Senin her an yanında ve seni her an
dinleyecek.
Ve beni anlatacak sana.
Yaşadığımız en güzel günler bizim olacak.
Yarın mektubuma iki kanat takıp
Sana göndereceğim. Yolu senin yolun ruhu ikimizin
Umudumuz yarınlar olsun DÜNYAM

OKYANUS’UN
Mart /2017
Tuğrul Ahmet Pekel
7
Özgün Şiirler / Mavi okyanus
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 27 Mart 2018, 13:58:51 Sal »
Mavi okyanus

Ben maviyim mavi okyanus
Bazen denizim bazen gök
Bazen coşkuluyum bazen durgun
Ummanda bir damla
Ben seninle mavi oldum
Ben seninle doğdum DÜNYA
Ben okyanus mavisiyim
Senin mavin.

Dünyama____________
Nisan /2017

Tuğrul Ahmt Pekel
8
Özgün Yazılar / ÖLÜM BEN KOKUYORDU Bölüm-1
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 10 Şubat 2018, 12:10:45 Cts »
ÖLÜM
BEN
KOKUYORDU

Yazan Tuğrul Ahmet Pekel

Bir kadın polisiyesi

Ölüm ben kokuyordu kısım1
Bölüm-1

Yağmur hafiften çiselemeye başlarken sokak lambalarının altında topuklu ayakkabısı kaldırım taşlarına değerken çıkan sesle ritim tutarak iki sokak ötedeki evine doğru yürüyordu. Köşeyi döndü evinin bulunduğu sokağa girerken, içinden lanet okumaya devam ediyordu. Lanet olası arabası bozulacak tam zamanını bulmuştu.
Adımlarını biraz daha sıklaştırdı. Bir an evvel çocuklarına kavuşmak istiyordu. Birden yan tarafından kendine sinsice yaklaşan gölgeyi fark etti. Beyninde alarm zilleri çalmaya başlamıştı bile. Hiç hız kesmeden kendisini ikaz ediyordu. Acele ile sokak kapısını açıp içeri girdi. Ev büyük bir sessizlik içinde idi. Anlaşılan çocuklar babaları ile dışarıdaydılar. Yine de evi kontrol etmekten kendini alamadı. Odasına girdi yatağın üzerine kendini boş bir çuval gibi bıraktı. Heyecanını dindirmek için gözlerini kapattı ve iyi bir şeyler düşünmeye çalıştı. Belki de gördüğünü sandığı şey boş bir hayaldi.
Kapının açıldığını duyunca elinde olmadan irkildi. Çocukların neşeli seslerini duyunca rahat bir nefes aldı. Yattığı yerden doğrularak yatağını alelacele düzelterek odasından çıkmasıyla beraber olduğu yerde çakılıp kaldı. Zira çocukların yanında tanımadığı bir kadın kendisine gülümseyerek bakıyordu.
Yabancı ses_ Hadi çocuklar siz oyun odasına gidin ben annenizle önemli bir şey konuşacağım.
Çocuklar hallerinden gayet hoşnut olarak oyun odasına doğru koşmaya başlarken genç kadın Deniz’in yanına yaklaşarak konuşmaya başladı.
_ Babanın sana bu son ikazı o davadan çekileceksin. Eğer çekilmezsen
Deniz_ Eğer çekilmezsem ne olacak?
Yabancı ses_ Hala bir şey anlamıyorsun değil mi salak karı? Kocanı hiç merak etmiyor musun?
Deniz_ Kocama ne yaptınız, Allah kahretsin sizi.
Yabancı ses_ Şimdilik bir zarar vermedik ama bundan sonrası sana bağlı. Bu işin sonu oyun odasına kadar uzanır.
Deniz_ Aklınızdan bile geçirmeyin, eğer çocuklarıma bir zarar gelirse size dünyayı zindan ederim. Şimdi defol git evimden sürtük. Sizin tehditlerinize pabuç bırakacak değilim.
Yabancı kadın Deniz’e bir adım daha yaklaştı. Şimdi ikisinin de nefesleri birbirine karışıyordu. Kadın parmak uçları ile Denizin yanağını okşayarak ‘’ Çok güzel ve pürüzsüz yüzün varmış yazık olacak ‘’ Deniz birden yanındaki konsolun çekmecesini açarak eline aldığı silahı yabancı kadına doğrulttu.
Deniz_ Defol dedim sana son sözümü söyledim ben.
Yabancı kadın_ Silah yok güzelim ben elçiyim dediğim gibi elçiye zeval olmaz.
Cebinden bir cep telefonu çıkararak bir numarayı tuşladı ve ‘’ Mesaj yerine ulaştırıldı kuşu kafesten salın ‘’

Devamı var

9
Özgün Yazılar / Bunu Anlayabilir misin?
« Son İleti Gönderen: tugrulahmetpekel 20 Ekim 2017, 15:31:59 Cum »
Bedenimi engelleyemediğim bir heyecan silsilesi kaplıyor. Sana mektup yazma isteği doruk noktasına ulaştığı zaman nerede olursam olyım hemen bir kağıt ve kalem bularak yazmaya başlıyorum. Bulunduğum yer ev de olabilir. Yada yolda yürürken bir kafede otururken otobüs durağında otobüs beklerken, aklınıza neresi gelirse orada kendimi yazarken buluyorum. İşte kimsenin anlayamadığı ama benim mutlu olduğumşey de bu Dünyam. Bunu anlayabilir misin? Şüphem olsada anlayacağını biliyorum. Çünkü hislerim yanılmaz.

20. 10. 1017
T.A.P.

10
Şiirce / ALLAH KERİM
« Son İleti Gönderen: canbaba 06 Temmuz 2017, 01:59:14 Prş »
ALLAH KERİM   

Çekik gözü düzeldi
Buruna Allah kerim
Ya olmayan saçının
Yerine Allah kerim

Sevinçlerde coşarlar
Acılarda pişerler