Gönderen Konu: GEÇMİŞİNİ ARAYAN KIZ BÖLÜM – 12  (Okunma sayısı 34 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tugrulahmetpekel

• Forum Delisi
  • *
GEÇMİŞİNİ ARAYAN KIZ BÖLÜM – 12
« : 15 Ekim 2018, 20:02:28 Pzt »
GEÇMİŞİNİ ARAYAN KIZ BÖLÜM – 12

Necmi rakamları inatla tuşlamaya devam ediyordu. Bu lanet rakamları kaç defa tuşladığını hatırlamak bile istemiyordu.     Birden karşıdan telefonun açıldığını fark edince içinden derin bir oh çekti.
Necmi,
‘’Alo Kaya sen misin?’’
Kaya,
‘’Evet benim sen kimsin?’’
Necmi,
‘’Vay bee ne çabuk unuttun beni devrem? Ben Necmi.’’
Kaya,
‘’Vayyy  Necmi’cğim gece nöbetinden çıktım salak gibiyim, birden sesini alamadım. Ne var, ne yok?’’
Necmi,
‘’Seninle buluşmam lazım. Ne zaman müsait olursun?’’
Kaya,
‘’Akşam üzere buluşsak. Beni aradığına göre konu önemli.’’
Necmi,
‘’Hem de çok önemli.’’
Kaya,
‘’Biraz daha uyumam lazım. Saat altı gibi her zaman çıktığımız kafeye gel. Orada olacağım.’’
Kaya,
‘’Okey tamam.’’’
     Kafeye girdiğimde Kaya köşedeki Masaya çökmüş beni bekliyordu. Karşısına geçip oturdum. Hoş beşten sonra.
Kaya,
‘’Söyle bakalım Necmi’ciğim derdini söylemeyen derman bulamazmış.’’
Necmi,
‘’Sen önce şunu söyle bana hala acilde mi çalışıyorsun?
Kaya,
‘’Evet artık acilin demirbaşı oldum.’’
Necmi,
‘’Bak bu çok iyi.’’
     Necmi cebinden resmi çıkarıp Kaya’nın önüne bıraktı.
Necmi,
‘’Bak bakalım resimdeki şu yaşlı adam sana bir çağrışım yapıyor mu?
Kaya resme dikkatli, dikkatli baktı
Kaya,
‘’Çıkaramadım, bu adamla ne alakam olabilir ki?’’
Necmi,
‘’Hiç bir alakan yok, bir araştırma yapıyorum. Bütün yollar bu yaşlı adama çıkıyor.’’
Kaya,
‘’Madem öyle şu konuyu baştan sona bir anlat bakalım.’’
Necmi,
‘’Önce anlatmaya bir soru sorarak başlayayım. Olası bir trafik kazasında, hastayı hangi hastaneye götürürler?‘’
Kaya,
‘’Normal durumda ambulans hastanın durumun göre en yakın hastaneye götürür. Ama bazı durumlarda hasta sahiplerinin istediği hastaneye götürülür.’’
     Necmi şimdi işimiz biraz daha kolaylaştı. Kaza esnasında büyük bir ihtimalle adam yalnızdı. Resimdeki yaya geçidinin yerini çıkartabildin mi?
Kaya,
‘’Bekle biraz daha dikkatli bakayım. Burası Şehreminindeki yaya geçidi değil mi?’’
Necmi,
‘’Bravo orası. Orada kazaya uğrayan bu amcayı nereye götürebilirler.
Kaya,
‘’Yani bizim acile mi götürüldü diyorsun?’
Necmi,
‘’Bana göre evet. Şimdi senden tam olarak istediğim şu. Sana bir tarih vereceğim. Bu verdiğim tarihten on gün geriden başlayarak trafik kazasından acile gelen hasta olup olmadığını kontrol edeceksin. Eğer bu amca sizin acile yatmışsa bana yaşadığı yerin adresini temin edeceksin Bu kadarcık bir işi artık beceremem deme.’’
Kaya,
‘’Eğer bizim acile getirildi ise bu işi oldu bil dostum.’’
Necmi,
‘’Şimdi şu dosyayı al sormak istediğin bütün bilgiler bu dosyanın içinde mevcut.
Kaya,
‘’Merakımı mazur gör ama doktorluğu bırakıp polis hafiyeliğine başladın da benim haberim mi olmadı? Bu adam çok mu önemli?’’
Necmi,
‘’Tahmin edemeyeceğin kadar önemli bir genç kızın bundan sonraki yaşamını etkileyecek kadar. Yapacağın işin karşılıksız kalmayacağını da bil.’’
Kaya,
‘’Şimdi ben eve gidip kaldığım yerden uyumaya devam edebilir miyim?’’
Necmi,
‘’Daha burada mısın?’’
Necmi,
‘’Kaya gidince derin bir oh çekti. Önümüzden bir engel daha kalktı. Kaya akıllı çocuktur bu adam eğer Kaya’nın çalıştığı acile götürüldüyse bu işi halleder. Ve adresi bulup getirir.’’

Devamı var
Adı bende saklı yüreğime kilit vurdum bir daha çıkamayacak dışarı.