Gönderen Konu: Gençlik nereye gidiyor? Emolar  (Okunma sayısı 5376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazlıcan

• K A L B İ M
  • *
  • Mutluluk gülüşünde saklı(:
Gençlik nereye gidiyor? Emolar
« : 21 Aralık 2008, 13:14:57 Paz »
Çoğu yerde emocu duygusal, hisleri herşeyden önce gelen, nazik, anlayışlı insan olarak tabir edilir. Bana sorarsanız emocu kimdir diye ben size şöyle bir açıklama yapabilirim:

Emocu, garip görünümlü, kendini farklı gösterme çapasında olan insanlara verilen addır. Emocu hayat takmaz, tüketici bir insan modelidir, yani hazırı yemeyi, baba parasıyla partiler düzenlemeyi, garip garip görünümlere bürünmesiyle kendini belli eden insan modelidir.

Bi de şu emocu çok itici bir kelime gibi geldi bana. ne o emocu, hani ingilizce biliyorlar ya emotional kelimesini kendilerince kısaltıp bu kelimeyi türetmişler.
(Alıntıdır)

Etrafınıza baktıgınızda sizde "böylesi tip" diyeyim karşılaşmışınızdır...
"Gençlik nereye gidiyor" diyede düşünmüyor degilim...Bzim zamanımızda yoktu böyle tipler:) şimdi nerden türedi,şaçları rengarenk,bedenlerinin belli bölümlerinden metal takanlar (prisink) takanalr mı dersin? Popalrından düşecek gibi duran pantolonlar mı dersin?( kardeşimde düşük ve bol pantolonlar çıktıgında giyinmiş ve babam ona yaklaşarak kemerini çıkarıp" al pglum şunu pantolonuna tak belinden düşüyor" diye vermeye çalıştıgında ne çok gülmüştüm :) Aslında ağlanacak halimize gülümsüyoruz bilerek yada bilmeyerek..
Geçen gün spor ayakkabısını baglamayarak salkım şaçak güya tarz yaptıgını sanan biri,pantolonunun her yerine kesikler atan başka biri,şaçlarını rengaren boyayan o kız ve digerlerini görüdümde şaşkınlıgımı gizlemeden direk bakıyorum tarz yaptık sana tiplerine..
Sizin bu batıtya özenti gençlik hakkında ne düşünüyor sunuz? merak ediyorum...Bırakın isteyen istediği gibi özgürce yaşayan gençlik mi diyor,yoksa buna bir dur mu diyor..
Siz yakışanı yaratan mısınız? Yoksa tarz yapan mı?  8)

« Son Düzenleme: 05 Şubat 2009, 00:58:15 Prş Gönderen: Ada »

Ve dörtte üçü su olduğundan mı vücudumuz okyanuslar gibi Ay'ın cazibesinin etkisindedir..? Bu yüzden mi içimiz gelgit halindedir..? Sular ve gökler arasında kalabalığım. Tut ki yeni yaratılmışım... Bu yüzden mi sudan sebeplerle yitiririz su gibi aziz şeyleri çoğu zaman. Sular durulduğunda aydınlanır anlamlar ama sular ...durulmaz dalgalanmadan..

Çevrimdışı Breeze

• K A L B İ M
  • *
  • Ders, ders, ders!
Gençlik nereye gidiyor?G--->Emolar<---
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2008, 16:29:07 Paz »
http://www.facebook.com/home.php#/video/video.php?v=35179242199&ref=nf

arkadaşlar bu linkteki videoyu izlemenizi istiyorum...

kendilerine ''Emo'' diyen yaratıklardan da nefret ediyorum!

hepsi özenti, saçma sapan insanlar... çok yazık onlara çooookk...
özgür(lük)!

Çevrimdışı HaSReT_RüZGaRı

• Forum Kurdu
  • *
  • "ÖzLeMeKMiŞ OySa SeVMeK..."
    • Son Aşkım Olacaksın...
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2008, 16:39:25 Paz »
Sevgili perim, bende bir gencim ama, böyle özentilerden resmen yaka silkmiş biriyim... Nedir bunlar çözemedim  ??? Ben onlara genç dendikçe kendi gençliğimden utanır oldum... Çünkü çoğu gençler bu tarzlara büründü ve bizim gibiler kalmadı... O yüzden bize onların yanında genç demek yerine çok demodesiniz diyorlar! Ve bu benim çok canımı sıkıyor! Bizim onlara tuhaf bakacağımıza onların bize böyle konuşması çok saçma... Ve ben bu insanlara enç diyemiyorum! Onlara SATANİST demek daha uygun bence... Çünkü aynı onlara benziyorlar, onlardan bir farkı yok hiç birinin. Ben buna bir DUR! diyenlerdenim...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2008, 16:41:41 Paz Gönderen: HaSReT_RüZGaRı »

Çevrimdışı HaSReT_RüZGaRı

• Forum Kurdu
  • *
  • "ÖzLeMeKMiŞ OySa SeVMeK..."
    • Son Aşkım Olacaksın...
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2008, 16:47:20 Paz »
Ayy Emine, çok sevdim ben bu videoyu :D
"Acayip hayvanlara benziysen" diyor :D Gerçekten yazık hepsine yaa. Hepsinin silkinip kendine gelmesi lazım...

Çevrimdışı Breeze

• K A L B İ M
  • *
  • Ders, ders, ders!
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2008, 16:49:51 Paz »
bence de süper bir video!
özgür(lük)!

Çevrimdışı Zeytin

• Artık sende "biz" densin..
  • *
  • Gülebiliyorum !
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2008, 18:42:56 Paz »
Vallahi niye bu yolu seçtiklerini anlamadığımın yanı sıra yazdıkları Türkçe'dende bişey anlamıyorum ..
  ... ilişme gönlüme !

Çevrimdışı Ada

• *
    • Kişisel Gelişim
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2008, 20:19:51 Paz »
Kimisine göre bir yaşam biçimi kimisine göre sadece özenti!

Benim anlamaya çalıştığım hangisi olduğu, Eğer yaşam biçimiyse önemsiyorum ve saygıyla karşılıyorum. Ama ne yazıkkı inandığım bir çok gencin özenti olması.
Terbiyesiz(lik)...

Çevrimdışı Yağmur

• Moderatör
  • *
  • çok özledim..çok...
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2008, 19:25:28 Pzt »
yüzlerinde bir çok piercing oldukca itici görünüyorlar,sanki heran bir kötülük gelecekmiş gibi  :-X soyratılar!

Çevrimdışı korayhan

• *
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2008, 23:50:45 Pzt »
Çok karamsarsınız arkadaşlar...
Gençlik diyoruz işte. Daha yeni kişiliğini kazanmaya başlayan, asi, farklı görünmeye çalışan, toplumun sıradan bir parçası olmaktan kaçarak dikkat çekmeye çalışan gençlik sadece gençlik. Eminim ki biraz zaman geçtikten sonra, kişilikleri yerleşince yaptıklarına sadece tebessüm edecekler.
 Bırakalım herkes mutlu olacağı gibi yaşasın ;)
KOYDUĞUM NOKTALARIN ARDINDAN YENİ BİR CÜMLE KURMAYACAĞIM ARTIK...

Çevrimdışı atlantis_n

• Forum Heveslisi
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2008, 12:53:41 Sal »
ne özenti ne yaşam biçimi,sadece yitirilmiş ruhlar.Bir pC nin Masa üstünde duran geri dönüşüm kutusundaki silinmemiş dosyalar gibi.Kurtarılarbilir çok geç olmadan yani...............