Gönderen Konu: Tarihe Damgasını Vuran Fotoğraflar...  (Okunma sayısı 2081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crazyavuz

• Artık sende "biz" densin..
  • *
  • Bazen En İyi İnsanlr En Kötülerindn Çıkar.Leverage
Tarihe Damgasını Vuran Fotoğraflar...
« : 12 Eylül 2009, 15:08:44 Cts »

Baylee Almon (1995)-Baylee Almon'a Pulitzer kazandıran bu fotoğrafta Chris Fields isimli itfayeci ölmek üzere olan bir bebeği taşıyor.

Elliott Erwitt (1950)-Kuzey Carolina'da çekilen bu kare ırkçılığın boyutunu ortaya koyuyor. Siyahlarla beyazların çeşmeleri bile ayrı.

Charles C. Ebbets (1932)-Charles C. Ebbets tarafından 29 Eylül 1932 yılında, bu gün General Electric Binası olarak bilinen Rockefeller Merkezi’nde çekilen bu fotoğraf 2 Ekim pazar günü New York Herald Tribune’de yayınlandı.

Arthur Sasse (1951)-Tartışmasız dünyanın en zeki insanı kabul edilen Albert Einstein’ın 14 mart 1951 tarihinde Arthur Sasse tarafından çekilen bu fotoğrafı ünlü dahinin ‘tatlı kaçık’ yapısını en güzel biçimiyle gösteriyor.

Oded Balilty (2007)-Batı Şeria'daki yerleşim biriminden zorla tahliye edilen İsrailli bir kadını görüntüleyen Associated Press'ten Oded Balilty, bu fotoğrafıyla özgün fotoğraf dalında Pulitzer ödülene layık görüldü.

23 Haziran 1940 tarihinde Adolf Hitler'in, Albert Speer ile Paris'e yaptığı gezi sırasında çekilen fotoğraf tarihinin unutulmazları arasında.

1941 Murray Becker-Ukrayna'yı işgal eden Alman birlikleri bölgedeki Yahudi nüfusu Babı Yar denilen bölgeye götürüp hepsini toplu halde infaz etti. Bu kare o dönemde Alman ordusunda görev yapan bir asker tarafından çekildi.

1945 Yevgeny Khaldei-İkinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın düştüğü an. İki Sovyet askeri Raqymzhan Qoshqarbaev ve Georgij Bulatov, Berlin'deki Reichstag binasına Sovyetler Birliği bayrağını dikiyor.

©Copyright crazyavuz

Çevrimdışı SAILORMOON_AYKA

• *
  • hic bir soz sessizligin bilgesini tasiyamaz
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2009, 15:15:07 Cts »
hmm tesekkurler :)
Dün
Hayat çenberinde düzenlice ürpererek
Dalqalanan bir zerre hayal ettim.
Oysa bugün
Kesinlikle biliyorum ki,
Çember benim.
Ve hayat
Bütünüyle zerreler halinde benim içimde
Haraket ediyor...

Çevrimdışı crazyavuz

• *
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2009, 15:16:18 Cts »

1960 Yasushi Nagao, Japonya,12 Ocak 1960- Sağcı öğrenci, Japon Sosyalist Parti lideri Asanuma'yı öldürmeden saliseler önce...

1962 Héctor Rondón Lovera-VenezuellaSniper tarafından vurulan bir asker son anlarında papaza tutunuyor...

1963 Malcolm W. Browne, ABD-Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı .

1964 Donald McCullin-Rumlar tarafından öldürülen kocası için gözyaşı döken Kıbrıslı bir Türk kadının acısı McCullin'e Pulitzer kazandırdı.

1969 Buzz Aldrin-Neil Armstrong'un ay yüzeyi üzerindeki bu tarihi fotoğrafı Buzz Aldrin tarafından 20 Temmuz 1969'da çekildi.

1968 Eddie Adams, ABD1 Şubat 1968. Güney Vietnam Polis Şefi Nguyen Ngoc Loan, Viet Kong'lu olduğundan şüphelendiği genci öldürürken...

1984 Steve McCurry-Mc Curry'nin objektifinde ölümsüzleşen bu Afgan kızının bakışları milyonlarca kişiyi etkiledi.

1989 Charlie Cole, ABD-Çin'de bir gösterici, demokratik reformlar için yapılan protestolar sırasında tankların karşısına dikiliyor.
©Copyright crazyavuz

Çevrimdışı crazyavuz

• *
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2009, 15:18:45 Cts »
Hayatın ne kadar enteresan olduğunu insan bu fotoğraflara bakınca bir daha anlıyor...
Düşünün...Sizin düşünmemenizi isteyenlere inat düşünün...
©Copyright crazyavuz

Çevrimdışı SAILORMOON_AYKA

• *
  • hic bir soz sessizligin bilgesini tasiyamaz
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2009, 15:20:01 Cts »
son iki resim gercekten etkileyici.bu arada dogru diyosun :) yazdiklarina tamamen katiliyorum ;)
Dün
Hayat çenberinde düzenlice ürpererek
Dalqalanan bir zerre hayal ettim.
Oysa bugün
Kesinlikle biliyorum ki,
Çember benim.
Ve hayat
Bütünüyle zerreler halinde benim içimde
Haraket ediyor...

Çevrimdışı crazyavuz

• *