Gönderen Konu: Heroes  (Okunma sayısı 1675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı heQet

  • Artık sende "biz" densin..
  • *
  • İleti: 1.540
  • Cinsiyet: Bayan
  • herkezin gördüğü mesaj kişisel değildir!
Heroes
« : 08 Mart 2009, 16:05:37 Paz »


Heroes, 25 Eylül 2006 tarihinde Amerikan NBC kanalında yayınlanmaya başlamış olan televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü 14,3 milyon seyirci çekmiş ve NBC kanalında son beş yılın en fazla reyting alan dizisi olmuştur. Heroes'un Türkiye'deki ilk bölümü 4 Mart 2007 Pazar günü 21:00'da CNBC-e'de yayınlanmıştır.Türkiye'de de çok beğeni toplamaktadır.

İngilizce bir kelime olan Heroes, Kahramanlar anlamına gelir.Dizi "sıradan insanlar" gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan insanların hikâyesini anlatıyor. Japon bir bilgisayar yazılımcısı, zamanı ve mekanı yönlendirebildiğini keşfeder. New York'lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Liseli bir amigo kız, hiçbir şekilde yara almadığını, bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu, bir polis memuru, başka insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfeder,başkan adayı bir kişi uçma yeteneğini keşfeder ve daha bir sürü süper güçlü olan insanlar.Tüm bu güçleri güneş tutulmasıyla alakalıdır.

Tüm bu insanların "insanlığı kurtarmak" adına yapmaları gereken görevleri vardır. Bu zor bir görevdir.

Güneş tutulmasıyla birlikte sayılı insan yeni güçlerin sahibi olur.Zaten belirli bir gücü olanlar ise sadece Güneş tutulmasıyla birlikte kısa bir süreliğine güçlerini kaybederler.

Dizinin ilk sezonu, Amerika'da 23 Eylül 2006 tarihinde yayınlanan Genesis isimli bölümle başlamıştır. Yaratılış anlamına gelen Genesis ayrıca dizinin ilk sezonunu kapsayan ilk cilde de adını vermiştir. Bir güneş tutulmasıyla başlayan bu sezonda karakterlerin sahip oldukları güçlerin farkına varmaları, şirket tarafından yakalanmamaya ve Sylar tarafından öldürülmemeye çalıştıkları sezon olmuştur. Ayrıca Dr. Suresh isimli bir genetikçi kendisi gibi genetikçi olan babasının ölümü nedeniyle bıraktığı araştırmayı devralarak bu güçlere sahip olan insanlara ulaşmaya çalışmıştır.


Karakterler

Niki Sanders (Ali Larter): Süper güç olarak ikinci bir karakter olan Jessica'ya sahiptir. Micah'ın annesi ve D.L'in karısıdır. 2. sezonun sonunda ölmüş, 3. Sezonda bir ikiz kardeşi (Tracy) olduğu ortaya çıkmıştır.
 
Tracy Strauss (Ali Larter), Valinin baş danışmanı ve sevgilisi, 3. sezonda ilk kez göründü. Nathan Petrelli ile ilgileniyor. Lakabı "ice queen", ve yeteneği dokunduğu şeyleri buza döndürebiliyor.

Noah Bennet (Jack Coleman), çalışanı olduğu Primatech Kağıt Şirketi'nde süper güçleri olan insanları toplama görevi edinmiştir.

Claire Bennet (Hayden Panettiere), Mr. Bennet'ın üvey kızı. Odessa, Texas'ta yaşıyor. Lisede amigokız. Hızlı hücre yenilenmesi gücüne sahip.

Simone Deveaux (Tawny Cypress), bir sanat galerisinin sahibi. Karışık bir aşk hayatı var. Isaac Mendez'in silahından çıkan kurşunla kazara öldürülmüştür.

D.L. Hawkins (Leonard Roberts), Niki'nin kocası ve Micah'ın babası. Cisimlerin içinden geçebiliyor.2. sezonda ölür.

Isaac Mendez (Santiago Cabrera), New York'ta yaşayan bir ressam. Transa geçtiğinde gelecekte olacak bir olayın resmini çizebilir. 9th Wonders! adlı bir çizgi romanın çizeridir. Sylar tarafından işkence edilerek öldürülmüştür.

Hiro Nakamura (Masi Oka), babasının şirketinde bilgisayar programcısı olarak çalışıyor. Uzay-Zaman'ı bükme, ışınlanma gibi yetenekleri var.

Matt Parkman (Greg Grunberg), Los Angeles'ta bir polis memuru. Diğer insanların düşüncelerini okuma ve onları kontrol etme yeteneğine sahip. Sonraları, çizimleri iyi değilken tuhaf bir şekilde Isaac Mendez in gücüne sahip oldu.

Nathan Petrelli (Adrian Pasdar), New York Senatosunda senatör adayı. Uçma yeteneğine sahip.

Ted Sprague (Matthew John Armstrong), Yüksek miktarda radyoaktif ışın yayabilme özelliğine sahip. Sylar tarafından öldürülmüştür.

Peter Petrelli (Milo Anthony Ventimiglia), Nathan Petrelli'nin kardeşi.Mesleği hastabakıcılıktır.Karşılaştığı tüm güçleri kopyalayıp kullanabilme yeteneğine sahiptir.Bu yeteneği birçok gücü bir arada toplamasını sağlamakta ve çok büyük bir güce sahip olmasına olana tanımaktadır.

Gabriel Gray(Sylar) (Zachary Quinto), dizideki kötü karakter aynı zamanda Nathan ve Peter'ın kardeşi sanılmasına rağmen 3.sezonun son bölümlerinde kazandığı yalanları anlayabilme yeteneğiyle bunun bir yalan olduğunu anladı.Saat tamircisi. Herşeyin nasıl çalıştığını anlama yeteneğine sahip.Özel olma isteği nedeniyle güçleri olan insanları öldürüp beyinlerine bakarak onların özelliğine sahip oluyor.İlerleyen zamanlarda insanların gücünü empati kurarak da alabileceğini fark etmiş olmasına rağmen bir süre sonra öldürme tekniğine devam eder.

Elle Bishop (Kristen Bell), elektrik oluşturup kontrol edebilme gücüne sahiptir. İkinci sezon Niki psikopatça hareket etmeyince vahşi havayı diziye o katmıştır. The Eclipse Part2'de Sylar tarafından öldürülmüştür.

Mohinder Suresh (Sendhil Ramamurthy) Hindistan'lı bir genetik bilimci. Genom projesi sayesinde insanların genlerinden gücü olanları bulmaya çalışıyor. Babasının oluşturduğu, özel güçlere sahip insanların bulunduğu bir liste aracılığıyla kahramanlarıları buluyor ve onlara yardımcı olmaya çalışıyor.

Micah Sanders (Noah Gray-Cabey), D.L Hawkins ve Niki Sanders'ın zeki oğlu. Elektronik aletleri komuta etme yeteneğine sahip.

Maury Parkman (Alan Blumenfeld ), Matt Parkman'ın babası. Oğluyla aynı güçlere sahip. OĞlu tarafından kendi oluşturduğu hayali bir odaya hapsedildi.s3e7'de Arthur Petrelli tarafından tek bir parmak hareketi ile boynu kırılarak öldürüldü.

Eden McCain (Nora Zehetner), birine istediği şeyi yaptırabilme özelliğine sahip. Sylar'ı öldürmeye çalıştı fakat başarısız olunca Sylar gücünü alamasın diye kendini öldürdü.

Arthur Petrelli (Robert Forster), Peter ve Nathan Petrelli'nin babası dokunduğu kişilerin güçlerini çalma yeteneğine sahip.

Daphne Millbrook (Brea Grant): Çok Hızlıdır. Diziye ilk girişinde, Hiro'dan formülün yarısını çalar. 3. veya 4. sezonda Matt ile evlenecektir.

Adam Monroe {David Angers} : İyileşme yeteneğine sahip. Kendisi 400 yıl önceki Japon kahranmanı olarak tanınsada kötüdür.Sezon2'nin ana kötüsüdür. Arthur Petrelli tarafından güçleri alınınca ölmüştür.
Sembol 


Sıkça görünen ve yeni kahramanlarla alakalı olan bu sembol stilize bir RNA molekülüne benzemektedir. 12. bölümde Ando Masahashi sembolün iki Japonca karakterin birleşimi olduğunu ortaya çıkartmıştır. "Büyük yetenek" manasına gelen 才 (sai) ve "mucize" anlamındaki 与 (yo) karakterlerinin birleşimidir.Bu sembol bir çok kez bir kahramanla ilişkili olarak görünmüştür. Ayrıca dizide Tanrı vergisi işareti olarak söylenmektedir:

Bennet'lerin evinde dekoratif bir obje olarak.
Matt Parkman'ın bulunduğu bir cinayet olay yerindeki yüzme havuzunda.
Chandra Suresh tarafından yazılmış bir genetik profil program ekranında akan yazılar arasında yinelenen bir şekil olarak.
Hiro Nakamura Times Meydanı'na ışınlandığında arkasında yer alan reklam panosunda.
Chandra Suresh'in yazdığı genetik program çalıştığında bilgisayar ekranında.
Peter Petrelli tarafından yapılan bir resimde.
Isaac Mendez tarafından yapılan resimlerin bir çoğunda.
Mohinder Suresh'in dairesinde yer alan haritanın üzerindeki bir post-it notta.
Claire Bennet'in geometri ders kitabında.
Sylar'ın dairesindeki resimlerde.
Niki Sanders'ın ikinci kişiliği Jessica ortaya çıktığında omzunda dövme olarak
Gelecekten gelen Hiro'nun sahip olduğu, 16.yy'da yaşamış bir samuray olan Takezo Kensei'ye ait katananın kabzasında.
Chandra Suresh'in Activating Evolution isimli kitabının kapağında.
Isaac Mendez'in 9th Wonders çizgi romanının 14. sayısının sol üst köşesinde (Micah'ın okuduğu 13. sayıda sembol yer almamaktadır).
Mr. Bennet'in Haiti'li yardımcısının boynundaki kolyede.
Isaac Mendez tarafından yapılan Niki/Jessica resminde boya katmanının altında.
Homecoming bölümünde ulaşım firmasının sembolü üzerinde.
How to Stop an Exploding Man bölümünde bir savaşçının sancağında.
Takezo Kensei adlı, Kyoto'da yıllar önce yaşamış, mitolojik bir karakterin simgesi olarak.


CaploonBa ®

Çevrimdışı ankakuşu

  • Moderatör
  • *
  • İleti: 1.510
  • Cinsiyet: Bayan
  • Sıradanım;ama en ön sıradan:)))
Heroes
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2009, 17:44:38 Paz »
Güzel dizi aslında ilk sezonunu başlarında keyifle takip etmiştim sonradan kaçırdım bazı bölümlerini konuları kaçırıncada izlemeyi bıraktım bende.
Bizim diziler gibi değilki adamların dizilerini bir konuyu haftalarca işlediklerinden on bölümde seyretmesen birde bakıyorsun konuya hakimsin
çok erken susturuldum
bu yüzden bu üç boyutlu sarhoşluklar
fasl-ı şahane yıkılışlar
alnımda eksik bir veda busesi,
mümkün değil../..sevilemez ayrılıklar

sol göğsüm../..yanık göğsüm
nasıl da zor sevgi aramak resimlerde
bir çocuk olsam kolaydı ama../..büyüdüm