300 kaloriyi geçmemeli!

Yatmaya yakın yemek yemek iyi bir şey değil fakat acıkıyoruz. Geç vakit gelen doymak bilmez iştaha direnmek zordur. Mutlaka yemek zorundaysanız öğününüzü 100 veya 200 , en fazla 300 ile sınırlandırın.

SÜT ÜRÜNLERİ, TAM BUĞDAY, CEVİZ…
Peki yatmadan bir veya iki saat önce yiyebileceğimiz en az zararlı yiyecek veya içecekler nelerdir? Meyve veya sebze, düşük kalorili süt ürünleri, tam buğday ürünleri veya cevizler… Deniz ürünleri veya fasulye diğer iyi seçeneklerden, fakat özellikle uyku öncesi için değil. Atıştırmalıkların kilo aldıracağını unutmayın. Kalorilerin bir çeyreği yediğimiz abur cuburlardan kaynaklıdır.

SÜZME PEYNİR, MUZ, ELMA…
Muz, elma veya diğer taze meyveler, küçük bir porsiyon veya dilimlenmiş meyveler ile sade yoğurt ya da yulaf ezmesi ve yağsız, az yağlı süt ile diğer yüksek tahıllı mısır gevreklerinden yiyebilirsiniz.

BADEM, CEVİZ, KEREVİZ SAPI, FISTIK EZMESİ…

Diğer öneriler, çiğ vejetaryen çubukları veya küçük bir dilim peynir ile buğdaylı krakerler, bir avuç badem veya ceviz, bir yemek kaşığı veya iki yemek kaşığı fıstık ezmesi veya badem ezmesi. (Cevizleri ve ezmeyi hesaplayın – direk olarak muhafaza ettiğiniz kaptan yemeyin.) Karbonhidratları ve proteini birleştirmek, dolduran, doyuran bir his sağlar, en küçük atıştırmalıktan sonra bile.

GERÇEKTEN AÇ MISINIZ? SU İÇİN…
Çıtır ve tuzlu bir şey yiyecek modda iseniz, patlamış mısır size uyabilir. Bir çok insanın gece acıktığını not etmek çok önemli çünkü “gün boyunca çok az yiyorlar ve eve geldiklerinde duramıyorlar. Çünkü kocaman bir içten içe acıkma deposu inşa ediyorlar. Ayrıca kendine sor, gerçekten aç mısın? İnsanlar çoğunlukla susuzluğu açlıkla karıştırır. Gün içinde daha fazla sıvı tüketmeyi dene ve akşam yemeğinde daha fazla su tüket. Yatmadan önce, bir bardak sıcak ya da soğuk az yağlı süt, ya da hepsinden iyisi, sade normal su içmeyi deneyin. Su içmek açıkça yatmadan önce alabileceğiniz en zararsız şeydir.

Kaynak:0n5yirmi5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here